‘Drejtësia të godasë dhe në radhët e opozitës’, Salianji: Ne vetëm fjalën kemi

 

Deputeti Ervin Salianji, në fjalën e tij në Kuvend ka kritikuar qeverinë për qeverisjen. Salianji u ndal edhe tek thirrjet e deputetëve të PS-së të cilët kërkonin që drejtësia të godasë edhe në radhët e opozitës.

‘Një pjesë e madhe  deputetëve të PS thotë se drejtësia do të funksionojë për të gjithë. Ne vetëm fjalën kemi. ka pas ish-ministra në anën tonë që mund të kenë kryer korrupsion, por për 9 vite nuk keni çuar ndonjë kallëzim. Ne mund t’ju kërkojmë llogari dhe ne pse nuk keni mbajtur premtimet. A ka këtu një marrëveshje të heshtur për t’u hedhur hi syve qytetarëve shqiptare. Shqipëria është turp, është kokë më kokë me Rusinë për korrupsionin. Sipas raporteve të OKB-së. Ne po ndërtojmë shtet pambuku, ku më i forti i mbyt të gjithë të tjerët.’- tha Salianji.


Lajmi kryesor:

Kuvendi rrëzon dekretin e Metës për Butrintin! Seanca shoqërohet me debate! Berisha s’lëshon foltoren në Kuvend, garda e rrethon! Ofendon Spiropalin


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Mundësi e artë për Kombëtaren, por Brojës nuk i mjafton dinakëria

Mundësi e artë për Kombëtaren, por Brojës nuk i mjafton dinakëria