Drejtonin mjetin pa patentë e në gjendje të dehur, arrestohen 3 shoferë në Vlorë

Foto ilustruese

VLORË- Tre drejtues mjetesh kanë rënë në prangat e Policisë pasi janë konstatuar duke thyer rregullat e qarkullimit rrugor në Vlorë. Burime zyrtare nga policia e Vlorës bëjnë me dije se dy nga personat e arrestuar lëviznin pa leje drejtimi.

Përkatësisht është arrestuar një 50-vjeçar i identifikuar me inicialet B. D. banues në Vlorë, i cili udhëtonte pa patentë dhe për të njëjtën arsye ka rënë në pranga edhe 26-vjeçari M. Z., banues në Fier. Ky i fundit ndërkohë është përfshirë edhe në një aksident, por që ka shkaktuar vetëm dëme materiale.

Ndërkaq është arrestuar edhe një 28-vjeçar i identifikuar si S. H., banues në Korçë pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe për pasojë ka shkaktuar nëj aksident me dëme materiale.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge