Drejtori i Burimeve Njerëzore në Polici në vetting/ Komisioni: Nuk e ka fshehur pasurinë

Drejtori i Burimeve Njerëzore në Polici në vetting/ Komisioni: Nuk e ka fshehur pasurinë

Nikoll Rica, Drejtor i Burimeve Njerëzore, në Departamentin e Shërbimeve Mbështetëse në Policinë e Shtetit doli këtë të hënë para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, ku iu nënshtrua procesit të Vetingut. Sipas Komisionit, Rica kishte deklaruar një apartament në Tiranë, blerë në vlerën e 1 milionë e 900 mijë lekë, si burim nga shitja e një apartamenti të mëparshëm në zonën e Ali Demit, si dhe kursime familjare.

Po ashtu, Rica kishte deklaruar një garazh 95 metra katrorë blerë në vlerën e 10 mijë euro, si dhe një autoveturë blerë në vlerën e 5 mijë e 500 euro. Komisioni tha se për këto pasuri, subjekti i vlerësimit kishte kryer deklarim të saktë.

Sipas KJV, Rica kishte deklaruar edhe një sipërfaqe toke në periferi të Tiranës, të cilën e kishte shitur më herët. Lidhur me këtë pasuri, Nikoll Rica i tha Komisionit se toka është blerë nga kunata e tij dhe se si pronë në emrin e tij e kishte pasur të regjistruar vetëm një muaj.

“Shuma e parave për blerjen e tokës është paguar nga kunata dhe prej saj nuk kam përfituar asnjë të ardhur. Toka ka qenë në emrin tim vetëm një muaj dhe e kam kaluar sërish në emër të kunatës”, deklaroi Rica para Komisionit.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Atentati ndaj Inez Hajrullës, arrestohet në Spanjë porositësi Leonard Luzi! Pritet ekstradimi

Atentati ndaj Inez Hajrullës, arrestohet në Spanjë porositësi Leonard Luzi! Pritet ekstradimi