• Rritja e gjobave, eksperti i sigurisë rrugore: Nuk e ul numrin e aksidenteve

    Eksperti i Sigurisë Rrugore Artur Sulçe shprehet se ashpërsimi i masës së gjobës për shoferët që shkelin Kodin Rrugor, nuk i e ul numrin e...

  • Para të fshehura dhe tentativa për kalime të paligjshme! Në një vit 550 të proceduar në Rinas

    Gjatë vitit të kaluar policia e Rinasit ka proceduar 550 persona që nëpërmjet aeroportit të Rinasit kanë tentuar të kalojnë me dokumente të...

  • Gati ndryshimet në Kodin Rrugor! Masa të ashpra për shoferët e rinj dhe kalimtarët (Detajet)

    Brenda kësaj jave Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit do të bëjnë publike propozimet që do t’i bëjnë Kuvendit për të ndryshuar Kodin...

  • Vjedhjet në Tiranë përgjatë vitit 2019/ Në 1807 të ndodhura u zbuluan më shumë se gjysma (VIDEO)

    Tirana do ta mbyllte vitin 2019-të me 1.807 vjedhje e grabitje, e ndërsa zbulueshmëria e tyre ka qenë në masën 60%. Numri më i lart i vjedhjeve të...

  • 'Na thau zemrën'! Vëllai i kuksianit që u vetëvar: Ishte me kartelë, e futën në qeli për 15 mijë lekë të vjetra, gruaja shkoi ta takonte kur i dhanë lajmin

    Më datë 09 dhjetor 2019 Bilbil Hasani është arrestuar për veprën penale të vjedhjes. Në orën 10:00 të datës 08 dhjetor, 43-vjeçari është kapur në...

  • E dashura e grabitësit serial: U njohëm në Facebook, i thashë të hiqte dorë...Më 14 shkurt prisja një unazë për Shën Valentin

    Ajo thotë i ka kërkuar të heqë dorë, por megjithatë ka pranuar të vijojë lidhjen për shkak se e donte, edhe pse 27-vjeçari nga Durrësi nuk hoqi...

  • Burg 'të fortëve' që nuk lejojnë konfiskimin e pasurive! Qeveria propozon 3 deri në 7 vite heqje lirie

    Të konsideruar si ‘të fortët’ të cilët edhe pse ka një vendim gjykate për konfiskim të pronave të tyre që rrjedhin nga krimi i organizuar, e që...

  • Drejtori i Burimeve Njerëzore në Polici në vetting/ Komisioni: Nuk e ka fshehur pasurinë

    Rica kishte deklaruar një garazh 95 metra katrorë blerë në vlerën e 10 mijë euro, si dhe një autoveturë blerë në vlerën e 5 mijë e 500 euro....

  • Ndihmuan një person që të kalonte kufirin me pasaportë false, pezullohen 4 policë të Rinasit

    Lejuan kalimin e paligjshëm të një personi nga Rinasi, SHÇBA pezullon 4 punonjës policie. 

  • Kreu i Gardës në vetting, komisioni: Ke fshehur pasurinë, punësove edhe mbesën juriste

    Komandanti i Gardës së Republikës Gramos Sako dhe drejtori i Antiterrorit Gledis Nano dolën sot para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ku iu...