Droga dhe hakmarrja, dy pistat për vrasjen në Rrëshen

1578396919_vrasjamirdite.jpg

Burime konfidenciale thonë për gazetaren e Report Tv, Xhensila Kodra, se vrasja e sotme në Rrëshen dyshohet të jetë për hakmarrje apo prishje të pazareve të drogës.

4 vitë më parë, në vitin 2016, Kastriot Reçi është marrë në pyetje në lidhje me vrasjen e ish-drejtorit të OSHEE për Veriun, Saimir Jakun, ngjarje e mbyllur si pa autor. Reçi ka qenë i dyshuar në vrasje por asnjëherë nuk janë gjetur prova kundër tij, ndaj ai në atë kohë u la i lirë.

Sipas gazetares Xhensila Kodra, Reçi është hetuar edhe për vrasjen e Tonin Gjinit në gusht të 2019-ës në Rrëshen. Vëllai i Tonin Gjinit, dyshohet se ka qenë i përfshirë dhe bashkëpunëtor në aktivitetin e jashtëligjshëm që dyshohet se kryente në Itali, Gasper Reçi, vëllai të Kastriot Reçit, që u vra në 2017-ën në Itali, pasi Saimir Jakut iu vra nipi në Belgjikë, në prill të 2017-ës.

Por sipas gazetares Xhensila Kodra, edhe Kastriot Reçi ka qenë i hetuar në Itali për droge.


Lajmi kryesor:

Rrëshen/ Ekzekutohet me snajper nga tarraca e pallatit pronari i një medie lokale...me një plumb në zemër! Dy pistat e hetimit (VIDEO)


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

Parashikimi i motit, dita nis me diell, por pasdite priten ndryshime të motit