Droga nga Shqipëria në Itali, ndalohet 29 persona nga të cilët 7 lihen në burg, 3 shqiptarë (Emrat)

Karabinerë në Frosinone

Korrierë, tregtarët me shumicë por edhe shpërndarës të thjeshtë. Plot 29 persona ka vënë në pranga Policia italiane pasi merreshin me shpërndarjen e drogës në Kalabri.

Mëngjesin e djeshëm karabinierët e Frosinone kryen një sërë masash arresti: 7 në paraburgim në burg, 10 arrest shtëpie, 3 ndalime qëndrimi (2 nga Frosinone dhe një nga Ferentino dhe Morolo) dhe 5 detyrime nënshkrimi. Për tre persona kërkesa për masë u refuzua, ndërsa për një të katërt prokurori nuk kërkoi asgjë.

Prokurori i Frosinone Antonio Guerriero në një shënim tregon se "gjatë hetimeve u zbulua rrezikshmëria e grupit, të cilët me veprimtarinë e tyre të lulëzuar kriminale, kanë gjeneruar një alarm të dukshëm shoqëror në qytetin e Frosinone dhe në komunat fqinje".

Nga të arrestuar tre ishin shqiptarë, Artan Cela 46 vjeç, Gualjot Isaj, 38 vjeç, Olsjon Koka, 35 vjeç.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhet me detyrim vaksinimi kundër COVID-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vendi nën ‘pushtetin’ e flakëve, Meta: Urgjente organizimi i operacioneve nga ajri, banorët të bashkëpunojnë për evakuimin