Drogë me postë nga Anglia, arrestohet 34-vjeçari , në pranga dhe bashkëpunëtorja e tij 64-vjeçare

Drogë me postë nga Anglia, arrestohet 34-vjeçari , në pranga dhe bashkëpunëtorja e tij 64-vjeçare

Droga dhe paratë e sekuestruara

TIRANË- Një 34-vjeçar me iniciale A.Gj. dhe një 64-vjeçare me iniciale H.F. kanë rënë në pranga pasi në rrugën “Hiqmet Buzi”, u kapën me një pako me kanabis me peshë 1 kilogram e 223 gramë.

 34-vjeçari, me precedent të mëparshëm penal për tentativë vrasje, trafikoi nga Anglia, nëpërmjet postës pakon me lëndë narkotike, ndërsa 64-vjeçarja e mori pakon me kanabis nga posta.

Të arrestuarit akuzohen për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”, kryer në bashkëpunim. U sekuestruan 2 pakot me kanabis si dhe një shumë parash.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)

E zuri korrenti në aksin Lezhë-Tiranë, ky është 43-vjeçari që humbi jetën (FOTO)