Dua Lipa do të hapë ceremoninë e çmimeve BRIT 2024

Dua Lipa do të hapë ceremoninë e çmimeve BRIT 2024

Dua Lipa do të hapë ceremoninë e çmimeve BRIT 2024, ndërsa Kyle Minogue do të mbyllë festën e cila do të mbahet në arenën O2 të Londrës mbrëmjen e të shtunës, raporton Daily Mail.

Ceremonia do të drejtohet nga Maya Jama, Roman Kemp dhe Clara Amfo por priten të kenë të ftuar edhe një sërë prezantuesish të tjerë.

Përveç Duas, në skenë do të ngjiten edhe yje të tjerë si Ellie Goulding dhe Calvin Harris, Raye dhe Becky Hill me Chase & Status gjithashtu në skenë.

Dua ylli i hiteve ndërkombëtare me origjinë shqiptare përveçse do të perfomojë në skenë është e nominuar për këngën e vitit dhe për artisten e vitit.

Ndërsa Kylie pritet të nderohet me çmimin Global Icon. Ajo ka shitur mbi 80 milionë disqe në mbarë botën dhe fitoi më parë tre çmime Brit, duke marrë nominimin e parë në 1989.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Konferenca e kryetarëve, miratohet me votat e mazhorancës rezoluta anti-korrupsion! Të hënën në Kuvend! PS: Armë shtesë që të çojmë reformat përpara

Konferenca e kryetarëve, miratohet me votat e mazhorancës rezoluta anti-korrupsion! Të hënën në Kuvend! PS: Armë shtesë që të çojmë reformat përpara