Dua Lipa, kamerierja që u kthye në një yll popi, tregon çelësin e suksesit:Ja çfarë i them çdo ditë vetes

Dua Lipa, kamerierja që u kthye në një yll popi, tregon çelësin e suksesit:Ja çfarë i them çdo ditë vetes

Dua Lipa

Kur Dua Lipa nënshkroi marrëveshjen e saj me një shtëpi diskografike ishte vetëm 18-vjeçe dhe punonte si kameriere. Tani, si një 23-vjeçare e palodhur, ajo po shet gjithnjë e më shumë me suksesin e saj.

Po cili është suksesi i saj... Ajo cilësohet si eksporti më i madh muzikor i Britanisë së madhe që nga Adele. “Feminizmi për mua nuk është të urresh meshkujt por ka të bëjë me faktin se ne meritojmë të njëjtat mundësi si ata”, ka thënë Dua Lipa në numrin e janarit të Vogue.

Megjithëse nuk është paraqitur ndonjëherë me vetëbesimin për të paraqitur një tablo të shkëlqyer të vetes së saj, ylli i popit ka thënë se ndihet shumë e sigurtë me trupin e saj. “Gjithmonë do të jetë diçka që nuk iu pëlqen tek vetja, por është shumë më e shëndetshme që çdo ditë t'i thoni vetes dy gjëra që ju pëlqejnë më shumë tek vetja. Për shembull unë i them vetes “Ti e di që lëkura jote është e mrekullueshme, nuk do vësh asnjë grimë make-up”, në vend që t'í them “O zot pse ke ngrënë makarona çdo ditë gjatë kësaj jave”.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi