Dua Lipa krenare për origjinën, tregon para miliona ndjekësve hartën e Ilirisë (FOTO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa së bashku me babain e saj, Dukagjin Lipën, organizon “Sunny Hill Festival” në Prishtinë dhe këtë vit do të sjellë emra të mëdhenj të muzikës si Miley Cyrus, Calvin Harris, Gashi me qëllim promovimin e artistëve shqiptare.

Dua e lindur dhe e rritur në Londër gjithmonë është shprehur krenare për origjinën e saj.

Së fundmi Dua ka publikuar në profilin e saj në ‘Instagram’ përpara 32 milionë ndjekësve një video të hartës së vjetër të Ilirisë. Në videon e postuar ajo ka zbuluar se ku nis dhe ku mbaron harta, për të treguar se shqiptarët janë autoktonë në vendin e tyre dhe se në lashtësi kanë pasur një shtrirje të gjerë gjeografike.

1/3
A.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni të kënaqur me punën që bëni?

Komento