Dua Lipa kthehet në shkollën e saj fillore në Londër, ja çfarë u tha nxënësve

Dua Lipa kthehet në shkollën e saj fillore në Londër, ja çfarë u tha nxënësve

Dua Lipa

Dua Lipa është rikthyer në shkollën e saj të vjetër fillore për të surprizuar nxënësit.

Superylli i muzikës iu bashkua mikpritësit të mëngjesit të BBC Radio 1, Greg James, për habinë e madhe të nxënësve.

Gjatë vizitës, Dua u shpjegoi fëmijëve se ajo nuk ishte zgjedhur për rolin kryesor në një shfaqje në shkollë kur ishte në moshën e tyre.

Mësuesi i saj i vjetër, Rob ka zgjedhur t’i bëjë një surprizë të këndshme këngëtares duke i treguar një klip të së shkuarës ku Dua paraqitet në “rolin që ajo nuk donte”, dhe aty në atë moment të veçantë ajo është ftuar të bëjë audicion për rolin kryesor që dikur ajo aspiroi.

Si një nga figurat më frymëzuese të skenës muzikore ndërkombëtare, Dua Lipa ka dhënë një mesazh të fuqishëm se me përpjekje dhe pasion, ëndrrat mund të bëhen realitet.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta