Dua Lipa në konferencë për shtyp, tregon planet e saj: Ëndrra ime të ndryshojmë stigmën për Kosovën e Shqipërinë! Koncert në Tiranë? Surprizë

Duke mos i fshehur emocionet, por me një shqipe mjaft të rrjedhshme, këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, në një konferencë për shtyp me kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tregoi më shumë për planet e saj në muzikë.

Këngëtarja u shpreh mjaft e kënaqur për mundësinë që ajo pati për të kontribuar për komunitetin shqiptar sidomos pas një tragjedie të tillë.  

“Është kënaqësi që kam mundësinë të jem këtu sot dhe me “Sunny Hill Fondation” të mund të ndihmoj në çfarëdo lloj mënyre që mundemi për këtë kopësht por edhe më tej. Është një ëndërr e madhe për mua, në veçanti për një komunitet shqiptarësh. Unë mburrem shumë që kam mundësinë me qen këtu, për të ndihmuar me çdo gjë mundem sidomos për shqiptarët që më kanë suportuar shumë, kështu që më bëhet shumë qejfi të jem këtu.” u shpreh ajo.

Dua tha se muajt në vijim pritet të publikojë këngë të reja, ndërsa për mundësinë e një kënge në gjuhën shqipe, ajo u shpreh se ka shumë dëshirë të bëjë një cover.

“Ndoshta një cover , do kisha shumë qejf të provoja pse jo”, u shpreh ajo.

Një tjetër ëndërr për Duan është edhe të ndryshojë stigmën për Kosovën dhe Shqipërinë në botë, gjë që tha se po e merr shumë seriozisht.

“E kam shumë ëndërr që në krejt botën të ndryshojmë stigmën për Kosovën dhe Shqipërinë që të ecim para dhe e marr me shumë seriozitet këtë punë. Me festivalin Sunny hill paratë që merreni shkojnë në festivale të ndryshme dhe bamirësi. Duam të hapim një qendër arti në Prishtinë. Kemi shumë ide dhe ëndrra dhe jemi të motivuar të punojmë, kjo nuk është gjëja e parë dhe e fundit”, u shpreh këngëtarja.

Koncert në Tiranë? Dua preferoi të mos tregonte detaje, teksa tha vetëm: ‘surprizë, po diskutojmë’.


Lajmi kryesor:

Dua Lipa vjen në Tiranë, Veliaj i dhuron kapelen e gruas tironse! Shoqërohet nga babai dhe i dashuri, vëllai i motrave Hadid! Rama: E edukuar dhe modeste sikur të ishte askushi


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

'Si mund të qëllohet mbi nxënësit?', gjyshi i nxënësit të plagosur në Deçan i tronditur: Ku të dyshojmë?