Dua Lipa në kopertinën e ”Vogue”, Turqi

Dua Lipa në kopertinën e ”Vogue”, Turqi

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa

Nga nesër në çdo pikë shitje të revistave në Turqi, kopertina e prestigjiozes “Vogue” do të mbajë portretin e Dua Lipës, këngëtares kosovare, por që karrierën e nisi në Britaninë e Madhe dhe sot renditet në listën e artistëve të famshëm.

Për muajin maj këngëtarja është përzgjedhur për të qenë fytyra e “Vogue”. E veshur me “Chanel” dhe vathë nga Olivia Creber, redaksia e “Vogue” shkruan “Gratë që sfidojnë me shifra marramendëse”. Ajo është fotografuar nga Benjamin Lennox, një shkrepje e  mirëpritur nga kritika që pikët më të larta në portretin e këngëtares e merr modeli i flokëve.

Madje kjo kopertinë është vlerësuar si ndër më të bukurat e “Vogue” për Turqinë, shumë herë më mirë e realizuar se ajo e dy vite më parë, kur Dua Lipa pozonte për edicionin britanik.

( Dua Lipa, këngëtarja kosovare në kopertinën e prestigjiozes “Vogue", në Turqi )

Në atë kohë britanikët e “Vogue” e quajtën artisten kosovare “Diva e re e muzikës pop”, dhe nuk gabuan aspak në parashikimin e tyre. Sot Dua Lipa është një artiste me çmime, albume të shitura, këngë në krye te klasifikimeve dhe shumë origjinale në gjithë prezantimet e saj në skenat e njohura të muzikës moderne.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?

'Më duhet një pushim shumë i gjatë', Adele heq dorë nga muzika?