Dua Lipa statujë prej dylli në Turqi

Dua Lipa statujë prej dylli në Turqi

Dua Lipa

Dua Lipa këngëtarja me origjinë shqiptare së fundmi është nderuar me një statujë prej dylli në Stamboll, Turqi.

 Muzeu  i dyllit “Madame Tussauds Instabul” ka zbuluar figurën prej dylli të yllit ndërkombëtar, e cila shihet e veshur me një kostum ekstaravagant të cilin e ka përdorur në një nga turnetë e saj.

Punimi i figurës së dyllit mori rreth një vit punë. Leje speciale për këtë punim është marrë nga ekipi i artistes në Amerikë.  

Në këtë muze ndodhen edhe figura të famshme dhe  të rëndësishme nga muzika,kinemaja, sporti,te administratorët shtetërorë, përfshirë Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sulltan Mehmet, Mevlana, Angelina Jolie, Brad Pitt, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Justin Bieber, Beyonce dhe Michael. Jackson  që mund të vizitohen çdo ditë.

 

 

Xh.K//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Rindërtimi, Rama: Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë

Rindërtimi, Rama: Drejt përfundimit lagjja më e re në Krujë