Dua Lipa uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë: Një komb një flamur!

Dua Lipa

Dua Lipa është artistja tjetër që ka uruar Kosovën për Ditën e Pavarësisë.

Këngwtarja ka postuar në profilin e saj hartën e Shqipërisë së madhe me flamurin kuq e zi dhe flamurin kosovar, ku duket qartë harta e Kosovës dhe yjet e pakicave kombëtare që e përbëjnë.

Ajo ka shkruar në gjuhën angleze, “Gëzuar 12 vite pavarësi,Një komb një flamur!"

Kujtojmë që Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të famshme në botë me origjinë shqiptare, e cila udhëtoi bashkë me familjen drejt Anglisë.\

Postimi i Duas

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento