'Duhej të vritej djali i tij mashtrues, por s'e kapim dot', Henrik Hoxhaj tregon si u tentua ekzekutimi i administratorit të shkollës 'Wilson': Ma kërkoi Nuredin Dumani

'Duhej të vritej djali i tij mashtrues, por s'e kapim dot', Henrik Hoxhaj tregon si u tentua ekzekutimi i administratorit të shkollës 'Wilson': Ma kërkoi Nuredin Dumani

Henrik Hoxhaj, i penduari i drejtësisë ka zbuluar se kishte marrë porosi për vrasjen e administratorit të shkollës 'Wilson', Lulëzim Masha. Kjo sepse siç ai ka rrëfyer para SPAK, i kishte thënë Nuredin Dumani, por nuk e dinte se kush ishte porositësi. Dumani i kishte treguar se duhet të vritej djali i Lulëzim Bashës, pasi ai mashtronte njerëz duke u marrë, por duke qenë se ai fshihej në Maqedoni do vrisnin babanë e tij.

“Nuredin Dumani nga mesi i viti 2021 më ka shkruar dhe më ka ofruar 100 mijë euro nëse kryeja vrasjen e Lulzim Mashës. Unë e kam marrë përsipër për ta kryer bashkë me Skerdi Tasin këtë vrasje. Pas rreth 8 muajsh në Janarin e 2022, bashkë me Skerdin jemi nisur për të kryer vrasjen. Të dy kemi qenë në Tiranë dhe unë kam patur një makinë ML gri me qira. E lash Skerdin tek diga e Liqenit që të priste Lulzim Mashën. Jemi takuar pas 45 minutash tek furgonat e Fierit ku ai ishte me këmbë pasi kishte qëlluar ndaj Lulzim Mashës. Ai më tha se i kishte qëlluar por nuk e kishte vrarë dot dhe ishte larguar në këmbë. Armën më tha se e ka hedhur në liqen. Unë kam pyetur Nuredin Dumanin se pse duhej të vritje Lulzim Masha dhe Dumani më tha se në fakt duhej të vritje djali i Lulzim Mashës. Sipas Dumanit ai mashtronte duke u marrë para njerëzve dhe fshihej në Maqedoni. Nuk kam dijeni për llogari të kujt kishte marrë Nuredin Dumani këtë porosi.” mësohet të jetë shprehur Henrik Hoxhaj.


Lajmi kryesor:

Dosja 'Plumbi i Artë'/ Ardjan Uzuni porositi vrasjen e Filip Gjeloshit për 50 mijë €! I penduari i drejtësisë, Hoxhaj: Ishte me një grua në makinë, ndaj nuk qëllova më


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë