Dvorani president i ri? Berisha sulmon gjyqtarin: Simbolizon korrupsionin dhe konfliktin e interesit

 

Sali Berisha ka komentuar emrin e gjyqtarit Ardin Davorani, i cili është lakuar në media si kandidat për presidentin e ri. Berisha sulmoi gjykatësin duke thënë se simbolizon korrupsionin dhe konfliktin e interesit.

“Presidenti nuk zgjidhet këtu për një shtet të SHBA apo një shtet tjetër, zgjidhet për Shqipërinë dhe shqiptarët. Nëse ka një gjykatës që simbolizon korrupsion dhe konfliktin e interes më shumë se kushdo tjetër që unë njoh në drejtësi është Dvorani i partisë”, tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Dvorani kandidat për President? Berisha: Simbol i korrupsionit! Rama refuzon rezolutën kundër gjenocidit në Sebrenicë, Tirana zyrtare si 'Beograd i vogël'


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tronditet Franca, gjenden të ngrira në një frigorifer trupat e dy foshnjave

Tronditet Franca, gjenden të ngrira në një frigorifer trupat e dy foshnjave