Dëmtohet fideri i subjektit privat/ 'Myslym Shyri' dhe 'Rruga e Kavajës' mbeten pa drita

TIRANA- Dëmtimi i fiderit 20 KV të një subjekti privat që po punon për rikonstruksionin e shkollës 'Konferenca e Pezës' ka lënë pa energji elektrike një pjesë të zonës rreth Myslym Shyrit dhe Rruga e Kavajës.

OSHEE njofton se ka marrë masat për riparimin e dëmit, në prani të policisë së shtetit e cila ka nisur hetimet ndaj subjektit që ka shkaktoi defektin.

"Nje pjese e zones rreth “Myslym Shyri” dhe “Rruga e Kavajës” kane mbetur pa energji elektrike per shkak te demtimit te fiderit 20kV nga subjekti privat qe punon per rikonstruksionin e shkolles “Konferenca e Pezës”.

OSHEE mori masa për riparimin e dëmit, në prani edhe te policise se shtetit e cila regjistroi procedimin ndaj subjektit (foto).

Aktualisht ka mare energji nje pjese e konsiderueshme e abonenteve', njofton OSHEE.

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Dy liderat botëror Boris Johnson dhe Joe Biden takohen në Shtëpinë e Bardhë