Dy ditë para protestës, Basha shfaqet i qeshur në Kavajë dhe në Elbasan: Beteja nuk njeh kthim

Kryetari i PD Lulzim Basha në Kavajë

Dy ditë para protestës së 8 korrikut Basha nuk humb kohë dhe viziton dy qytete për të afruar militantët e PD të hënën në shesh. Mbasditen lideri demokrat ka vizituar qytetin e Kavajës. Në shoqërinë e Sekretarit të Përgjithshëm të PD Gazment Bardhit dhe kryebashkiakut të këtij qytetit Isa Sakja ai ka organizuar një takim me krerët e degëve të PD. Në një takim informal Basha është shprehur se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme nuk njeh kthim deri në fitoren e saj. Ndërsa në njoftimin zyrtar që sjell PD, Basha nuk përmend për asnjë çast Ramën. 

Në darkë Basha ka udhëtuar drejt Elbasanit, aty ku është pritur nga ish- deputetët Endri Hasa, Aurel Bylykbashi si dhe kreu i PD në Elbasan, Eugen Isai. Edhe në këtë qytet, pavarësisht takimit modest me disa militantë të PD Basha është shfaqur i qeshur. Të hënën opozita e bashkuar organizon protestën e 10-të kombëtare, të parën pas zgjedhjeve të 30 qershorit.

 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:11
Basha nuk humb kohë, takon strukturat e PD në Elbasan

Foto nga takimi i kreut të PD-së Basha në Elbasan

1 / 5

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Elbasan

2 / 5

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Elbasan

3 / 5

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Elbasan

4 / 5

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Elbasan

5 / 5

Pas mbasdites që kaloi në Kavajë, darka e ka zënë Bashën në Elbasan në një takim me strukturat e PD. Kësaj rradhe lideri demokrat është pritur nga ish- deputetët Endri Hasa dhe Aurel Bylykbashi si dhe kreu i PD në Elbasan, Eugen Isaj. 

Edhe në këtë qytet Lulzim Basha është shfaqur i entuziazmuar ndërsa bisedon me simpatizantët e PD në një bar me ujë, kafe apo pije freskuese.

Ora 20:29
Dy ditë para protestës, Basha nga Kavaja: Ata që refuzuan Ramën, të bashkohen në 8 korrik

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Kavajë

1 / 4

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Kavajë

2 / 4

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Kavajë

3 / 4

Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë takimit në Kavajë

4 / 4

Kryetari i PD Lulzim Basha ka vizituar qytetin e Kavajë në të cilin ka takur simpatizantë të PD. Në një takim informal me drejtuesit e degës në Kavajë tha se beteja për zgjedhje të lira dhe të ndershme nuk ka kthim derisa ajo të fitohet. Më pas kryedemokrati i shoqëruar nga sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi dhe kryetari në detyrë i Bashkisë së Kavajës Isa Sakja. 

Nën rrezet e diellit të mbassdites Basha shfaqet i qeshur dhe i lumtur me simpatizantët e tij në Kavajë, duke ditur se dy më vonë zhvillon protestën e 10-të kombëtare të opozitës.

a.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të mbahen zgjedhjet parlamentare me lista të hapura?

Komento

Komente

 • O tej: 07/07/2019 05:21

  Ne Kavaje ka shku me shqit shalet e ngjitme

  Përgjigju
 • Popull: 07/07/2019 02:57

  E vetmja rruge o Permbysjen e diktatorit eshte protesta

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ata të gjashtë që besojnë tek ringjallja, nuk qenkan të Lulzim Bashës!