Dy hajdutët e 'pagdhenur' në autobusat e Tiranës! Njëri në pranga, 65-vjeçari në kërkim

Dy hajdutët e 'pagdhenur' në autobusat e Tiranës! Njëri në pranga, 65-vjeçari në kërkim

TIRANË - Një person u arrestua dhe një tjetër u shpall në kërkim, pasi akuzohen të jenë bashkëpunëtorë të vjedhjeve të portofolave në linjat e autobusëve urban në Tiranë.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Numër 3, nisur nga shqetësimet dhe kallëzimet e bëra nga qytetarët për vjedhjet e portofolave në autobusët e linjës së “Tiranës së Re”, në drejtimin e Prokurorisë, organizuan operacionin policor të koduar “Stacioni i fundit” në kuadër të të cilit u bë arrestimi i M. Xh., 42 vjeç, banues në Tiranë (i dënuar më parë për “Vjedhje), si dhe u shpall në kërkim V. J., 65 vjeç, banues në Tiranë (i dënuar më parë për “Vjedhje).

Në sajë të materialeve të administruara, këqyrjes së pamjeve filmike dhe veprimeve të tjera hetimore, rezulton se në bashkëpunim me njëri-tjetrin janë autor edhe të 5 rasteve të mëposhtme të vjedhjeve të portofolave.

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Agjenti: 30/10/2019 14:50

    Prijani nje dore dhe e shohin ata dhe te tjere a do vjedhin me.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Mashtrohet futbollisti shqiptar, i marrin 100 mijë euro me pretekstin për ta dërguar te Ajax

Mashtrohet futbollisti shqiptar, i marrin 100 mijë euro me pretekstin për ta dërguar te Ajax