Dy makina digjen brenda pak orësh, një afër bashkisë në Durrës dhe një kamion në autostradën Lushnjë-Fier

Dy makina janë djegur paraditen e sotme brenda pak orësh, një në Durrës dhe një në autostradën Lushnjë-Fier.

Në Durrës një makinë e markës KIA, u përfshi nga flakët afër bashkisë dhe dyshohet se ka pasur defekt teknik. Fatmirësisht shoferja ka shpëtuar pa lëndime.

Ndërsa një kamion është djegur në autostradën Lushnjë-Fier, në afërsi të pushimit të shoferit. Mjeti me targa AA179TD ka marrë flakë në ecje.

Shoferi ka shpëtuar pa lëndime dhe ka njoftuar forcat zjarrfikëse. Kanë qenë zjarrfikësit që kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve, por gjithsesi kabina dhe motori janë shkrumbuar plotësisht.

Policia e qarkullimit rrugor, po punon për zbardhjen e shkaqeve, ndërsa shkak mendoret të ketë qenë një defekt teknik në mjet.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Turizmi arrin shifra rekord, 7.2 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në janar-gusht 2023

Turizmi arrin shifra rekord, 7.2 milionë të huaj vizituan Shqipërinë në janar-gusht 2023