GOLAT/ Milani luftarak fiton 2-3 ndaj Frosinones, dy ndeshje 'shterpë' në Serie A! Kumbulla s'grumbullohet te Sassuolo

Serie A e futbollit vijoi këtë të shtunë me ndeshjet e radhës, ato të vlefshme për raundin e 23-të. Duke nisur nga ora 15:00, në dy sfidat e para mbizotëroi rezultati 0-0. Ndërkohë në 18:00 Frosinone humbi 2-3 me përmbysje nga Milani. Në mbrëmje Bologna fitoi 4-2 ndaj Sassuolos, teksa Kumbulla nuk ishte i grumbulluar te miqtë.

Milani nuk vdes kurrë dhe një gjë të tillë kuqezinjtë e Stefano Piolit e kanë treguar edhe këtë të shtunë, ku ia dolën jo pa vështirësi që të marrin tri pikë në udhëtim, duke fituar 2-3 me Frosinonen. Giroud në të 17 minutë gjeti golin e parë për miqtë, para se Soule nga penalltia dhe Mazzitelli të kalonin Frosinonen në epërsi. Minuta e 72 vendosi baraspeshën, me Gabbian që me kokë e dërgoi rezultatin në 2-2. "Djalli" ishte me fat nëntë minuta para fundit, pasi një top i mbetur në zonë solli edhe golin e përmbysjes së madhe 2-3 me Jovic.

Në "Carlo Castellani", Empoli barazoi 0-0 me Genoan. Në fushë për vendasit nga minuta e parë ishte Ardian Ismajli, ndërsa në stol qënduan Shpendi dhe Berisha. Duket se Etriti e ka humbur sërish vendin mes katërkëndëshit. Edhe në Udine, vendasit e Udineses barazuan 0-0 me Monzën. Pas nisjes së mirë të sezonit, bardhezinjtë e Cioffi janë pranë zonës së ftohtë të renditjes.

Serie A, java 23:

E shtunë

15:00

Empoli 0-0 Genoa

Udinese 0-0 Monza

18:00 Frosinone 2-3 Milan

20:45 Bologna 4-2 Sassuolo

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:57
VIDEO/ Shpirti kuqezi i Milanit, djemtë e Piolit përmbysin 2-3 Frosinonen në udhëtim


Milani nuk vdes kurrë dhe një gjë të tillë kuqezinjtë e Stefano Piolit e kanë treguar edhe këtë të shtunë, ku ia dolën jo pa vështirësi që të marrin tri pikë në udhëtim, duke fituar 2-3 me Frosinonen.

Giroud në të 17 minutë gjeti golin e parë për miqtë, para se Soule nga penalltia dhe Mazzitelli të kalonin Frosinonen në epërsi. Minuta e 72 vendosi baraspeshën, me Gabbian që me kokë e dërgoi rezultatin në 2-2. "Djalli" ishte me fat nëntë minuta para fundit, pasi një top i mbetur në zonë solli edhe golin e përmbysjes së madhe 2-3 me Jovic.

Milani rigjen fitoren pas barazimit 2-2 me Bolognan dhe mban vendin e tretë në kampionat me 49 pikë. Frosinone me 23 pikë gjendet në vendin e 14-të dhe duhet të 'qajë' fatin në këtë 90 minutësh.

 

 

 

 

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

U kap gjatë natës në Skrapar, kush është 27-vjeçari i arrestuar për shtëpi bari në Angli dhe i deportuar në Shqipëri në vitin 2023

U kap gjatë natës në Skrapar, kush është 27-vjeçari i arrestuar për shtëpi bari në Angli dhe i deportuar në Shqipëri në vitin 2023