VIDEO/ Shpirti kuqezi i Milanit, djemtë e Piolit përmbysin 2-3 Frosinonen në udhëtim

VIDEO/ Shpirti kuqezi i Milanit, djemtë e Piolit përmbysin 2-3 Frosinonen në udhëtim

Festa e Giroud


Milani nuk vdes kurrë dhe një gjë të tillë kuqezinjtë e Stefano Piolit e kanë treguar edhe këtë të shtunë, ku ia dolën jo pa vështirësi që të marrin tri pikë në udhëtim, duke fituar 2-3 me Frosinonen.

Giroud në të 17 minutë gjeti golin e parë për miqtë, para se Soule nga penalltia dhe Mazzitelli të kalonin Frosinonen në epërsi. Minuta e 72 vendosi baraspeshën, me Gabbian që me kokë e dërgoi rezultatin në 2-2. "Djalli" ishte me fat nëntë minuta para fundit, pasi një top i mbetur në zonë solli edhe golin e përmbysjes së madhe 2-3 me Jovic.

Milani rigjen fitoren pas barazimit 2-2 me Bolognan dhe mban vendin e tretë në kampionat me 49 pikë. Frosinone me 23 pikë gjendet në vendin e 14-të dhe duhet të 'qajë' fatin në këtë 90 minutësh.

 

 

 

 


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Milani luftarak fiton 2-3 ndaj Frosinones, dy ndeshje 'shterpë' në Serie A! Kumbulla s'grumbullohet te Sassuolo


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës

U fut për t'u larë, 25 vjeçari polak rrezikon mbytjen te Liqeni i Tiranës