'Dy persona me motor dhe skafandër në kokë u afruan e më qëlluan' zbardhet dëshmia e Nikolin Hubës pas atentatit që i bënë në Shkodër

1630752875_HUBA.jpg

Është zbardhur dëshmia e Nikolin Huba, 54-vjeçarit që mbeti i plagosur me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Shkodër. Huba ka deklaruar para grupit hetimor, se sapo ka dalë nga kafja, dy persona me motor dhe me skafandër në kokë i janë afruar dhe e kanë qëlluar. Ai është shprehur se nuk i njeh personat që e kanë qëlluar dhe se nuk ka konflikt me askënd.

‘Sapo kam dalë nga kafja dy persona me motor me skafandë në kokë janë afruar dhe më kanë qëlluar. Nuk më kanë thënë asnjë fjalë. Unë nuk e di se kush janë, sepse nuk kam asnjë konflikt me askënd. Vetëm qëlluan dhe ikën, nuk kam asnjë ide përse më qëlluan”, ka thënë Huba.


Lajmi kryesor:

Atentat ish-kreut të PS në Vaun e Dejës: Dy persona në motor me skafandër më qëlluan sapo dola nga kafja, s'më thanë asgjë! S'e di kush janë! Identifikohet autori


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Kina i përgjigjet vërejtjeve nga Filipinet mbi ndikimin në detin jugor: Pretendimet e Kinës nuk do të cënojnë fqinjët e saj