Shqiptari kapet me drogë në Itali, vendi ku e fshihte habiti policinë

Dy persona,  njëri prej tyre shqiptarë, kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi gjatë kontrolleve u janë gjetur kokainë, hashash dhe mariuhanë. Operacioni policor u krye në banesën e shqiptarit  në Faenzë, ku u gjetën 720 gram kokainë, 770 gram hashash dhe 230 gram të marihuanë.

Mediat italiane thonë se shqiptari i arrestuar është i moshës 57-vjeç dhe rezulton të jetë  me precedent të mëparshëm penalë. Por ajo që tërhoqi vëmendjen e mediave italian ishte vendi ku të arrestuarit e kishin fshehur sasinë e drogës, pikërisht në brendësi të vezëve, ku secial prej kokrrave të gjetura mbante nga 10 gram drogë. Gjithashtu në shtëpinë e shqiptarit janë gjetur edhe 5 mijë euro cash.

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

COVID-19: Vaksina mund të jetë gati në janar, sipas ekspertëve