Dy të 'fortë' ia morën jetën në kulmin e saj, babai i Celajt zbulon detajin që e bën më tragjike këtë histori

Indrit Çelaj u vra nga dy vëllezërit, pasi kondicioneri që ai kishte montuar pikonte! Vdiq në moshën 26-vjeçare, në kulmin e rinisë, teksa ishte duke punuar dhe fituar lekët me "djersë". Babai i Çelajt ka dhënë një detaj që e bën akoma më tronditëse këtë ngjarje. Në shtator 26-vjeçari do të fejohej, por dy të "fortë", vëllezërit Kusi,  ia morën jetën për motivin në absurd.

"Në fillim të shtatorit do bënim bufenë. Kur vajta në spital vetëm kam mbajtur veten . Sikur  të kisha fuqi nuk dija se ca mund të bëja. Ku do kërkoj drejtësi, kush ma zgjidh mua..." ka thënë ndër të tjera babai i Indrit Çelaj.


Lajmi kryesor:

Tiranë/ Vëllezërit vrasin teknikun e kondicionerit në vilën e tyre! Fajin ia hedhin shokut, babai fsheh krimin


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?×

Lajmi i fundit

John

Miratohen 5,191 shtesë paga lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor për qershorin