Dy të vdekur gjatë koncertit të rikthimi i grupit ABBA në Suedi

Dy të vdekur gjatë koncertit të rikthimi i grupit ABBA në Suedi

Dy persona kanë vdekur dhe një person i tretë është plagosur, pasi një burrë ra nga kati i shtatë i një sallë koncertesh në Suedi.

Rreth 1000 vetë u mblodhën në Pallatin e Kongreseve në Upsala për të marrë pjesë në koncertin e grupit të famshëm të viteve 1980, ABBA.

Pak para fillimit të koncertit, një burrë rreth të 80-tave ra nga kati i shtatë mbi dy persona; një burrë dhe një grua rreth të 60-tave - në hollin e hapur në katin e parë, tha policia.

Të dy burrat vdiqën dhe ndërsa gruaja që mbeti e plagosur u dërgua në spital. Sipas policisë, ajo ka pësuar lëndime, por është jashtë rrezikut për jetën.

Policia po heton se çfarë ka ndodhur saktësisht dhe pse personi ka rënë, tha zëdhënësi. Emrat e tre viktimave nuk janë bërë ende me dije nga policia.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli