Dyshohet se e ka ngacmuar seksualisht 12-vjeçaren dhe e kërcënonte të mos tregonte, ndalohet 47-vjeçari në Mat

Dyshohet se e ka ngacmuar seksualisht 12-vjeçaren dhe e kërcënonte të mos tregonte, ndalohet 47-vjeçari në Mat

Foto ilustruese

MAT- Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Mat, ku një 12-vjeçare dyshohet se është abuzuar seksualisht.

Ka qenë ajo së bashku me familjarët që kanë bërë denoncimin, e për pasojë është ndaluar U. C., 47 vjeç, banues në Mat.

Madje, sipas dëshmisë së vajzës, 47-vjeçari edhe e ka kërcënuar që të mos tregonte.

"Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Mat u bë ndalimi i shtetasit U. C., 47 vjeç, banues në Mat, pasi dyshohet se  rreth dy javë më parë   ka kryer marrdhënie seksuale me një të mitur 12-vjeçe,  dhe me datë 01.12.2021, shtetasi U. C,  e ka kanosur atë për të mos treguar.

E mitura së bashku me familjarët ngjarjen në fjalë e kanë kallzuar në Komisariat ditën e djeshme, dhe materialet procedurale në ngarkim të shtetasit U. C., i kaluan Prokurorisë Mat për veprat penale "Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me të mitur", dhe "Kanosja", njofton Policia.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione

Sot 25 vite nga Çlirimi i Kosovës/ Deputeti kosovar: Tronditëse që ish krerët e UÇK-së mbahen në burg! Nga Kurti sot jemi nën sanksione