Dyshohet se strehonte të shumëkërkuarin Talo Çela, arrestohet 60-vjeçari në Elbasan! Në banesën e tij u gjetën mijëra paund e euro dhe arsenal armësh

Dyshohet se strehonte të shumëkërkuarin Talo Çela, arrestohet 60-vjeçari në Elbasan! Në banesën e tij u gjetën mijëra paund e euro dhe arsenal armësh

Talo Çela dhe Aqif Bezati i arrestuar

Një oeracion i Policisë së Elbasanit ka vënë në pranga Aqif Bezatin, 60 vjeç, i dyshohet se strehonte të shumëkërkuarin Talo Çela në një prej pronave të tij. Në momentin që është ndërhyrë në një banesë në fshatin Deshiran, Belsh, nuk u gjet asnjë gjurmë e Celës, por vetëm sasi e madhe parash, arsenal armësh dhe kanabis.

Policia kishte marrë informacione në rrugë operative se dihej vendndodhja e Talo Celës, por edhe ky rast për të cuar pas hekurave të shumëkërkuarin dështoi.

Në njoftimin e policisë së Elbasanit theksohej se në banesën e Bezatit janë gjetur dhe sekuestruar: një armë zjarri kallashnikov, një pistoletë, 6 granata dore, 3280 fishekë pistoletë dhe kallashnikovi, 5 krehra fishekësh, 3.6 kilogramë  kanabis, 75 bimë të thata të dyshuara opium, 3.760.000 lekë të rinj, 5000 paund dhe 8950 euro, të cilat dyshohet se i ka përfituar nga veprimtaria kriminale në fushën e narkotikëve dhe të trafikimit të armëve.  

Në pranga ka rënë dhe një person tjetër i identifikuar si Veli Deliu,  i cili ka lidhje shoqërore me Bezatin. Gjatë kontrollit në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan një armë gjahu dhe 55 fishekë arme gjahu, të cilat Veli Deliu i mbante pa leje.

Talo Çela, i shumëkërkuari i policisë doli edhe në dëshminë e të penduarit të drejtësisë Nuredin Dumani në dosjen 'Plumbi i Artë'. Ai zbuloi se ka kryer krimet më të shumta me Çelën dhe dy ortakët njiheshin me pseudonimet Lala dhe Bubi, pjesë e të njëjtit grup kriminal, por që shoqëria mes tyre mori fund pas grabitjes në aeroportin e Rinasit, për ndarjen e 4.3 milionë euro.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • End Duro: 14/10/2022 23:09

    Strehoeni o fare e keqe se dy qe e strehuan ne Durres i hoqi qafe.Nuk paska te mbaruar rraca e keqe ne kete vend

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje