E akuzoi si garant të 3.4 mln €/Balla dy kallëzime Bashës për nxjerrje të sekretit hetimor dhe shpifje

Taulant Balla ka kallëzuar penalisht kryetarin e PD, Lulzim Basha për nxjerrje të sekretit hetimor si dhe për shpifje, lidhur operacionin e policisë ku u sekuestruan 3.4 mln euro në dy automjete "Toyota Yaris" në Portin e Durrësit.

Nga foltorja e Kuvendit javën e kaluar, Basha akuzoi Ballën se ishte garant i dërgesës së parave të siguruara nga veprimtari të paligjshme në vendet e Europës, të cilat po tentoheshin të futeshin në vendin tonë të fshehura në dy automjete.

Report Tv ka siguruar kallëzimet e kreut të grupit parlamentar socialist në Gjykatën e Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda.  
 

I kallëzuari prej meje nuk ka një pozicion të  tillë që të vijë në dijeni zyrtarisht me informacione, fakte apo rrethana që  ai ka bërë  publike. Të gjitha të dhënat, faktet dhe rrethanat e kryerjes së  veprës penale që  janë  përhapur nga i kallëzuari, më  vonë kanë  rezultuar tepër të  vërteta dhe kjo më  bën të  besoj se ai ka bashkëpunuar me persona të  cilët janë  në  dijeni të një informacioni të  tillë  për shkak të  detyrës. 

Bashkëpunimi është kriminal, pasi ligji e ndalon përhapjen e informacioneve hetimore, sekreteve hetimore apo cdo të  dhënë  tjetër me pasoja për hetimin, që  sikurse rezulton, personat nën hetim janë  zhdukur nga Shqipëria duke mos u bërë  e mundur kapja e tyre.

Thuhet në padinë e Lulzim Bashës 

 

PDF/ Kallzimi Penal i Taulant Ballës ndaj Kreut të PD-së, Lulzim Basha për nxjerrje të sekretit hetimor (kliko që të hapet dokumenti) 


(Kallëzimi i Ballës ndaj Bashës për shpifje)

 • Sondazhi i ditës:

  Mbrojtja e territorit, ju duket i drejtë dënimi deri ne 15 vite burg për ata që ndërtojnë pa leje?

Komento

Komente

 • Daalipi: 27/06/2018 23:01

  O I rreme Ti e njeh Taulant Ballen koke qymez pulash jam I sigurt qe jo Fshataret e zones de gramshit nga ai ka dale keshtu i therasin KOKE QYMEZ PULASH PER MUA ESHTE NJERIU ME I NEVERITSHEM SI POLITIKAN ESHTE PA LLOGJIKE DHE ACARUES ASNJEHERE I DASHUR ME NJEREZIT ASHTU SIC DUHET TE JETE NJE DEPUTET RAMA E PERDOR BALLEN VETEM PER LLAPE PER ASGJE TJETER

  Përgjigju
 • Fredi: 27/06/2018 20:55

  Jo vetem Bashen o Taulant, por dhe Alibeajn. Keni nder juve apo jo? Po ju permendin, nenat, motrat, grate dhe ju zgerdhiheni. Kallzojini penalisht, permendjani dhe juve apo keni frike? Mos u beni si Fa- iku se atij i djeg miza nen kesule per jeto gjera hahahahaProblemi qendron se prokuroria nuk ka kellqe per ti therritur dhe per ta cuar deri ne fund procesin.

  Përgjigju
 • i rremi: 27/06/2018 19:08

  O Daaaalip! Ke vajtur per lesh.Ke vene kapistren dhe lexon kaseten e lyl Berishovicit!Kjo ja ben mu dhe ti i bie legenit! Mblidhe pak kaplloqen,se sado urrejtje te kesh faktet jane fakte dhe e verteta do dale ne shesh,Ne mos qofsh dhe ti nje nga protagonistet e kesaj shpifjeje si puna e Bebalers se Babalepartise se BB-se.

  Përgjigju
  • Shpellar vicidoli: 27/06/2018 22:18

   Mos u mer me njerez te tille qe nderrojn emrat siç i nderron burrat nena e tij. Ky esht nje cope militant injorant, qe kujton se me propaganden e shqupit do bej dicka.

 • arben: 27/06/2018 18:40

  O sot o kurre.Te ndahet njehere e mire e verteta nga genjeshtra.Ne politike te qendroje ay qe thote te verteten kurse ay qe genjen e shpif te shkoje tek shtate penxherete pasi ne keto 28 vite politika eshte bere me keq se nje kurve e keqe qe na e ka shpifur me kurverine e saj te peshtire.

  Përgjigju
 • Dalipi: 27/06/2018 18:24

  ARMA E MBROJTJES SE TAHIRIT XHAFES DHE TANI I FUNDIT ESHTE KUNDER AKUZA JEMI MESUAR NGA KY LLAPAQEN I NDYRE BALLA DUHET TE JAPE DORHEQJE ESHTE I PERLYER NE KRIM

  Përgjigju
 • Marko: 27/06/2018 16:48

  Ketij Bashes duhet me ja ba Kina ate qe i ka ba koken e pak e ka.

  Përgjigju
 • Roza: 27/06/2018 16:38

  E meriton it Basha te vihet nen Alize. Te lumte Balla !

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Grida Duma i del në mbrojtje Bashës, sulmon Arben Imamin: Nuk e njihja, por e mbrojta në 2013 kur Rama donte ta fuste në burg