E bezdiste zhurma, shqiptari i infektuar me COVID-19 i fik respiratorin pacientit grek dhe i merr jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin fqinj, Greqinë, ku një pacient 60 vjeç me origjinë shqiptare i infektuar me COVID-19, i shkaktoi vdekjen një pacienti tjetër, duke i fikur respiratorin pasi e shqetësonte zhurma.

Burri 76-vjeçar me origjinë greke, sipas mjekëve humbi jetën në rrethana tepër të pashpjegueshme pasi gjendja e tij shëndetësore ishte drejt përmirësimit.

Vetëm pas hetimeve të kryera zbuluan se 60 vjeçari shqiptar i kishte fikur respiratorin, duke i shkaktuar vdekjen si pasoje e mungesës së oksigjenit.

Veprimin e rëndë shqiptari e justifikoi me pretendimin se e bezdiste zhurma e respiratorit.

Për shkak se aktualisht është i infektuar me koronavirus, policia greke ende nuk e ka arrestuar shqiptarin, ndërsa po hetohet nëse ai ka probleme psikike.

J.GJ./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e keni të qartë mënyrën se si do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

COVID-i i merr jetën shkrimtarit, poetit dhe gazetarit në Shkodër