'E bukura dhe bisha' në versionin e fotos së një modeleje me një tornado

Modelja dhe tornado

Të realizosh një fotografi është shumë e thjeshtë në ditët e sotme për shkak të zhvilimit të teknologjisë, por që ajo të jetë perfekte është shumë e vështire.

Elisabeth Brentano është një ndër personat e shumtë të fiksuar për të kapur imazhin perfekt.

Modelja e njohur fotografohet para tornadove, vetëm për të kapur pamjen më të mirë, pa patur asnjë lloj frike.

Ajo sjell imazhe artistike që në të shumtën e rasteve paraqesin rrezik, së fundi Brenatano është fotografuar pranë tetë tornadove brenda një dite.

Modelja teksa realizonte disa fotografi jashtë Dodge City në Kansas, tetë tornado u formuan përreth, duke rrezikuar jetën e saj.

Ajo solli pamje të mrekullueshme edhe pse rrezikoi jetën.

Tornadot me modelen duken si e “Bukura dhe Bisha”, ku vajza edhe ka frikë t’i afrohet bishës, por edhe e ndjen që duhet t’i afrohet.

Foto nga Elisabeth Brentano

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Të bllokuar me ditë në Kakavijë, policia shpërndan ujë për qytetarët (VIDEO)