E drejta e protestës!

E drejta e protestës!

Gazetarët sot në  ora 19 dalin në protestë para godinës së qeverisë.

Dakord

Protesta për kauzën më periferike duhet mbështetur e po ashtu dhënë zë.

Protesta është demokracia

Për kolegët e mi:

Çfarë do kërkohet në këtë protestë?

Të drejtat e gazetarëve i garanton kryeministri apo ligji që mungon?

Ligji i cili është edhe mbi kryeministrin në rast se do ekzistonte.

A është rasti i kolegut Klevi Muka i vetmi episod?

Për mua JO. Ndaj vakumi ligjor do të jetë edhe pas kësaj proteste.

Kryeministri Rama profesionin e gazetarisë e njeh më mirë se sa shumica e gazetarëve sot aktiv. Ndaj përball ti, ka vetëm një armë.

Pyetje pyetje pyetje

Komente JO

Faktet tregojnë se pyetjet e Klevit kanë koment brenda tyre!

E vlerësoj protestën e kolegëve, ndërsa sot unë do ta ndjek në distancë. Për të vetmen arsye: dua të kuptoj çfarë do ti kërkohet qeverisë?

Deri më tani kauza dhe synimet pas protestës mungojnë. Shpresoj të shpalosen.

Si një ndër bashkëbiseduesit e #LëvizjaeGazetarëve unë mbetem pro kërkimit të të drejtave në këtë profesion. Por mos harroni. Ka e plot detyrime.

Gazetaria s’është krim! Ndaj riedukim është term i pagjetur

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Leka: 04/07/2022 20:43

    Po Jetmir Olldashi a ka dalur ne proteste?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Tregtonin medikamente mjekësore kontrabandë, arrestohen administratori dhe farmacistja në Tiranë

Tregtonin medikamente mjekësore kontrabandë, arrestohen administratori dhe farmacistja në Tiranë