E frikshme në Indonezi! Zhduket nëna e katër fëmijëve, trupi i saj gjendet brenda pitonit 5 metra të gjatë

E frikshme në Indonezi! Zhduket nëna e katër fëmijëve, trupi i saj gjendet brenda pitonit 5 metra të gjatë

Një grua në Indonezinë qendrore është gjetur e vdekur në barkun e një pitoni, i cili e kishte ngrënë atë, njoftoi sot një zyrtar lokal.

Burri i Faridës, 45 vjeç, dhe banorë të fshatit Kalebang, zbuluan dje trupin e saj brenda një pitoni, i cili ishte rreth pesë metra i gjatë. Nëna e katër fëmijëve ishte zhdukur të enjten mbrëma dhe kërkimet për ta gjetur kishin nisur menjëherë, tha kreu i fshatit Swardi Rossi, shkruajnë mediat e huaja. 

Fshatarët ‘krehën’ zonën dhe së shpejti vunë re “një piton me stomak të madh”, tha Rossi. “Ata vendosën të hapnin stomakun dhe më pas u shfaq koka e gruas”.

Incidente të tilla janë jashtëzakonisht të rralla, por njerëzit kanë vdekur në Indonezi vitet e fundit pasi janë ngrënë nga pitonët. Vitin e kaluar, banorët e rrethit Tinangea në Sulawesi juglindore vranë një piton tetë metrash që kishte mbytur dhe ngrënë një fermer. Në vitin 2018, një grua 54-vjeçare u gjet e vdekur brenda një pitoni shtatë metra të gjatë në Sulawesi juglindor.

 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Probleme me Microsoft në të gjithë botën, bllokohen sistemet në banka, media, aeroporte e hekurudha

Probleme me Microsoft në të gjithë botën, bllokohen sistemet në banka, media, aeroporte e hekurudha