Ben Blushi, dorëheqje të papritur nga drejtimi i Top Channel! Vjollca Hoxha: Do drejtohet nga trashëgimtarët

Ben Blushi

TIRANË- Drejtori i Përgjithshëm i Top Channel, Ben Blushi është larguar nga drejtimi i këtij televizioni. Lajmi është konfirmuar edhe nga Report Tv dhe bëhet fjalë për një dorëheqje të papritur.

Ndërkohë që lajmin për bashkëpunëtorët ai e ka njoftuar përmes email-i zyrtar të dërguar në llogarinë e gjithsecilit.

“Duke nisur nga sot nuk do jem më në Top Channel. Me bindjen se sot po largohem nga një kompani më e shëndetshme, më e besueshme dhe më e madhe në krahasim më atë që gjeta para katër vitesh, ju uroj të gjithëve punë të mbarë. Ben Blushi”, mësohet të ketë shkruar Blushi në e-mailin zyrtar.

Mësohet se drejtimin e Top Channel do e vazhdojnë trashëgimtarët e themeluesit Dritan Hoxha.

E-maili i Vjollca Hoxhës drejtuar stafit të Top Channel:

Të dashur!

Duke falënderuar z.Blushi për kontributin e tij në Top Channel, rruga jonë e përbashkët vazhdon, në vigjilje të 20 vjetorit të shtëpisë sonë së dytë, drejt 20 viteve të tjera e më shumë, që uroj të jenë po kaq të shkëlqyera, në mos më tepër nga puna e shkëlqyer e secilit prej jush.

Top Channel do të vazhdojë të administrohet nga trashëgimtarët e atij që 20 vite më parë nisi një ëndërr të bukur që ju e mbani gjallë çdo ditë.

Faleminderit,

Vjollca Hoxha

Ben Blushi e mori drejtimin e Top Channel rreth 4 vite më parë, konkretisht më 29 janar të 2018. Blushi ka qenë i angazhuar edhe në politikë, ku ka mbajtur disa poste të rëndësishme nw kohwn kur PS drejtohej nga Fatos Nano.

Ai u emërua fillimisht si zv.Ministër i Punëve të jashtme, post të cilin e mbajti për disa muaj. Në fund të vitit 2000 ai do të emërohej Prefekt i Korçës, e ndërsa deri në fund të mandatit të qeverisë Nano ai mbajti poste ministrore si atë të Arsimit dhe Qeverisjes Vendore dhe Decentralizimit.

Ai ka qenë kryetar i Partisë Libra, të cilën e themeloi në nëntor të 2016, pasi u largua nga radhët e partisë socialiste.

K.T./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Emigranti: 03/12/2021 00:16

  Sahanlepires dhe gjobaxhi si te tjeret ...

  Përgjigju
 • Piro: 02/12/2021 22:44

  Shyqyr se ngeli duke i bere reklame korces kot me kot pa piken e lidhje ne cdo edicion lajmesh. Turp. Kur atje ska asgje per te vizituat vec se lokale. Vend me madheshtor se gjirokastra ska. Po ne nuk dime te dallojme vlerat. Por terhiqemi prej hundesh dhe inponohemi nga njerz me interesa

  Përgjigju
  • nasi: 03/12/2021 00:55

   piro ke pire mo ?

  • Urimi: 02/12/2021 23:37

   Ueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee fiks fare! Ndaj nje mendim me ty!

 • E ç'na gjeti...: 02/12/2021 16:38

  Morpo se si ju ze gjumi duke pare se ç'hall i madh e ka pllakosur Shqiperine e shkrete me keto konfliktet e pashembellta boterore te vishos (jo Vishos se Al-Pazarit) dhe bores e beatriçes ju qofshi. Une per vete kam tre dite pa ngrene e me ka pllakosur nje merziti e madhe e s'me behet me as te shkoj ne banjo?!!.... Ishalla zgjidhet kjo mesele se shume keq e kemi punen.

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 02/12/2021 23:59

   ????????????????????

 • LORA: 02/12/2021 16:26

  Sa gjate e mbajten ne top-chanel kete karabushin b.blushi ,te dashurum me veten dhe parate pa djerse.

  Përgjigju
 • teo: 02/12/2021 15:56

  Mos i ka ardhur ndonje gjobe e lezetshme ose mos i ka shkelur ne kallo ndonjerit se specialist gjobash e mbante veten por gjobat edhe te gjobisin. Gjithcka ben te rikthehet quhet karma. Po prape do mbijetoje se llumi ja del gjithmone

  Përgjigju
 • vjollca: 02/12/2021 15:48

  historia e bores beatriksit dhe donaldit na ka shqetsuar te gjithve

  Përgjigju
 • Meremja: 02/12/2021 15:40

  Ben, te respektoj per kontributin tand ne letersi por ske ci ben natyres tende te hatermbetjes .shoqrisht, reflekto.

  Përgjigju
 • Hasani: 02/12/2021 15:36

  Per te ardhut keq o Kristaq mos i ka dale lotaria amerikane dhe mund te wmerohet ne Zerin e Amerikes

  Përgjigju
 • Kristaqi: 02/12/2021 15:03

  Mos u merzit se ne ndonje ministri do perfundosh. Hallin tend pacin te gjithe

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Pasi shpalljes Non Grata, Milorad Dodik lë gafën e rradhës, refuzoi të bënte foto me përfaqësitë e SHBA-ve (VIDEO)