Sherr shqiptarësh në Malpensa të Milanos, anulimi i fluturimit për 250 udhëtarë nga Shqipëria i përplas ato me vëllezërit nga Kosova: Pse të ikin para nesh

Ka marrë fund Odisea e 250 qytetarëve shqiptarë, të cilët për 24 orë ishin bllokuar në aeroportin e Milanos Malpensa, pasi fluturimi i tyre ishte anuluar.

Por ajo që shkaktoi jo pak habi është se revolta e përmbajtur dhe frustrimi për anulimin e fluturimit, shpërtheu kur pasagjerët e drejtuar për në Kosovë parakaluan para tyre.

Për qetësimin e situatës u detyruan të ndërhyjnë edhe forcat policore. Një masë urgjente e nevojshme, për qetësuar qytetarët të cilët donin me çdo kusht të arrinin në shtëpitë e tyre, madje edhe duke penguar largimin e kosovarëve.

Situata degradoi pasi Wizz Air nuk donte të planifikonte një fluturim të ri pas atij të anuluar të shtunën dhe qytetarët refuzuan të qëndronin në hotel dhe vendosën të kamponin në aeroport duke pritur ngritjen.

Më 1 gusht avioni me 321 shqiptarët në bord është nisur drejt Tiranës, duke lënë pas pamjet e një ndeshje evropiane mes Shqipërisë dhe Kosovës.

/K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • catalea: 04/08/2021 17:08

  Kosovart jane nje miks rracash turq serb dhe arab

  Përgjigju
  • Arben: 06/08/2021 11:16

   Po ti o i kulluar fajin ta kishin kosovaret që nuk fluturove apo wizzair? Çke me kosovaret ti? Karagjoz pa pantallona.

 • lomsh i vertete: 04/08/2021 15:02

  Eshte shume e vertete... Kur thua kosovar ke thene turk... Eshte bere lemsh kjo pune... Tani me me shume gjak ilir e sidomos arber, jane vete serbet apo kroatet, se sa keto gjoja 'vellezerit tone'...

  Përgjigju
  • Goni: 05/08/2021 12:38

   O gjakprishur mos villni vrer per Kosovaret se jan Shqiptar e gjak Shqiptari ore plehra anonim

  • Janullatos: 04/08/2021 17:27

   Koment i shkelqyer! Percarje e bukur me nuanca historike! Nje 10 me svastika per ty! Serbet dhe kroatet jane me shum ilir se Dardanet e sotem, edhe pse pjeset veriore te Ballkanit ishin me te ekspozuara kundrejt emigrimeve sllave. Kosovaret jane TURQ, jane rrace e keqe. Ata e pranuan fene islame qe te kishin te drejten e armembajtjes (per te ruajtur nderin dhe pronen) dhe qe te paguanin me pak taksa. IDIOTA! Nuk jane si ne helenet... me fal, desha te them si ne shqiptaret, qe japim jeten per kryqin! Rrofte Vorio Epiri!

 • Trnakop Kacija: 04/08/2021 10:21

  Me pa qene Serb a Grek a dicka tjeter skishin bo ze - po Kosovaret I urreni e smund te permbaheni.

  Përgjigju
  • Sid: 04/08/2021 11:42

   Nuk ka kosovar ne Kosove përveç katolikëve.Tjeret jane turq dhe kosovaret e vertete jane ne Turqi.asimilim×

Lajmi i fundit

John

Rusia lavdëron përpjekjet e talebanëve për të stabilizuar Afganistanin, paralajmëron për terrorizmin