E infektuar me COVID-19, ndërron jetë në moshën 59-vjeçare infermierja nga Lushnja

Nurie Bace infermiere nga Lushnja

Një tjetër viktimë është shënuar në radhët e bluzave të bardha si pasojë e COVID.

Urdhri i Infermierit të Shqipërisë, bën me dije se është ndarë nga jeta në moshën 59 vjeçare Nurie Bace infermiere nga Lushnja.

“Një tjetër infermier u largua nga armata e UISH. Me hidhërim njoftojmë ndarjen nga jeta të infermieres nga Lushnja , Zj.Nurie Bace , 59 vjeç, e prekur nga covid-19.

Dashuria për profesionin , shërbimi me profesionalizëm, virtyte që e shoqëruan në cdo çast të punës së saj me pacientet. Në emër të Urdhrit të Infermierit të Shqipërisë iu shprehim ngushëllime të sinqerta familjarëve dhe kolegëve”, thuhet në postimin  e urdhrit.

 


Lajmi kryesor:

Sot 446 infektime dhe 15 viktima nga COVID! Humb jetën infermierja në Lushnje, 31-vjeçari në Vlorë dhe aktivisti i PD-së në Kukës


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve