E konfirmojnë në Itali, Milani vihet pas Armando Brojës

E konfirmojnë në Itali, Milani vihet pas Armando Brojës

Armando Broja

Milani në Serie A po shqyrton mundësinë e nënshkrimit me Armando Brojën, i cili e kaloi gjysmën e dytë të sezonit 2023-24 në huazim te Fulham.

Sipas gazetarit sportiv Nicolo Schira, kuqezinjtë italianë e shohin shqiptarin si një sulmues rezervë. Më herët u raportua se “Blutë” e Chelsea synojnë të ndahen përfundimisht me Brojën pasi ai të kthehet në klubin londinez.

Te Fulhami, 22-vjeçari shqiptar luajti 8 ndeshje, duke dhënë vetëm një asistim. Gjithashtu, u raportua se Chelsea është i gatshëm të sakrifikojë sulmuesin shqiptar së bashku me tre lojtarë të tjerë për të mbajtur mbrojtësin Levi Coluill.

"Armando Broja është gati të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar të verës. Milani ka shfaqur interes për rolin e sulmuesit rezervë", thotë gazetari italian.

 Milani e përfundoi sezonin në vendin e dytë në renditjen e Serie A, pas Interit me 19 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Pile e zeze: 07/06/2024 00:58

    Ky esht sulmuesi me kot qe ka nxjerr historia e futbollit, kete çojeni ne turqi te luaj ndoshta shenon disa gola ashtu siç beri dhe manaj kete vit. Milani ka colombon ka kamarden te cilet jan 1000 her me te mire se ky.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

‘TIMS’/ Miratohet vetëm raporti i mazhorancës, PS nuk e shpërndan për mediat! Ende nuk është gati

‘TIMS’/ Miratohet vetëm raporti i mazhorancës, PS nuk e shpërndan për mediat! Ende nuk është gati