E konfirmojnë te Ferrari: Në Australi planifikojmë të rikthejmë Carlos Sainz

E konfirmojnë te Ferrari: Në Australi planifikojmë të rikthejmë Carlos Sainz

Carlos Sainz

Krahas Charles Leclerc, Ferrari "pret të ketë përsëri Carlos Sainz në makinë" për Çmimin e Madh të Australisë të planifikuar për këtë fundjavë. Këtë e ka bërë të ditur vetë ekipi përmes një komunikate për media.

Sainz  u detyrua të tërhiqej për shkak të një operacioni dhe humbi garën në Jeddah, ku u zëvendësua nga piloi 18-vjeçar i akademisë Oliver Bearman, i cili performoi shumë mirë, duke shënuar menjëherë pikë për "Kokëkuqen".

Gara e Australisë në cirkuitin e Melburnit do marrë jetë të dielën më 24 mars në orën 5 të mëngjesit me atë shqiptare.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar

Balla thirrje deputetëve: Bëhuni zjarrfikës vullnetar