E kryer/ Juventus ndan rrugët me Max Allegrin, 'Zonja' gjen trajnerin e ri

E kryer/ Juventus ndan rrugët me Max Allegrin, 'Zonja' gjen trajnerin e ri

Max Allegri

Juventus dhe Massimiliano Allegri kanë vendosur të shkëpusin kontratën në fundin e këtij sezoni. Paçka se dje "Zonja e Vjetër" fitoi trofeun e 15-të të Kupës së Italisë, eksperti i merkatos, Fabrizio Romano tregon se Allegri nuk është në planet e bardhezinjve.

Sipas tij tani prioritet mbetet tekniku i Bolognas, Thiago Motta. Ish-mesfushori i Inter ka bërë një punë të shkëlqyer me ekipin që drejton, duke marrë një biletë për në Champions League.

"Juventus dhe Massimiliano Allegri do të ndajnë rrugët pasi ai nuk do të jetë trajner sezonin e ardhshëm, siç ishte planifikuar që në shkurt. I vetmi detaj për të sqaruar është nëse Juve vendos të shkarkojë Allegrin tani apo pas 10 ditësh. Kandidati prioritar i Juventusit si trajner i ri mbetet Thiago Motta", shkruan Romano.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare

Rusia akuzohet se përdor urinë si armë lufte në Ukrainë! Bllokoi shpërndarjen e ndihmave humanitare