Akuza të reja për Vladimir Gjutën/ Kafshoi dhe kërcënoi inspektorët në burg

TIRANË- Gjykata e Tiranës ka caktuar këtë të enjte masën e sigurisë “arrest me burg” për Vladimir Gjutën të arrestuar më 10 shkurt pasi u kap me armë pranë selisë së PS. Në seancën e zhvilluar ditën e sotme Gjuta u njoh edhe me dy akuza të tjera, ‘goditje për shkak të detyrës’ dhe kanosje.

Këto akuza janë ngritur ndaj këtij të fundit pasi gjatë qëndrimit në qeli Gjuta ka dërguar letra kërcënuese në drejtim të drejtorit të burgu 313, ku i kujtonte se ishte “më i forti” veprim ky që e mbylli atë në izolim.

Fillimisht ndaj Gjutës u ngrit një komision ku u sqarua arsyeja e zhvillimit të procesit disiplinor e më pas ai u pyet lidhur me letrat kërcënuese që kishte dërguar në adresë të titullarit të institucionit. Kjo pyetje duket se ka nervozuar Gjutën , i cili në vend të përgjigjes ka goditur me shkelm tavolinën ku ishin ulur anëtarët e komisionit dhe ka vazhduar me fyerje, sharje e kërcënime për jetën e tyre.

Edhe pas këtij episodi ai u dërgua në izolim, por edhe aty nuk i ndali aktet e dhunës. Në relacionet e institucionit të vuajtjes së dënimit janë drejtuar prokurorisë janë të renditura disa nga shkeljet e kryera prej tij në ambientet e burgut.

Në një rast tjetër ai akuzohet se goditi punonjësin e shërbimit, pasi vonoi pak minuta t’i hapte derën e qelisë.

“I paraburgosuri Vladimir Gjuta me kërkoi të bënte telefonatat. I thashë “prit të vijë grupi i sigurisë dhe pastaj do të nxjerr të flasësh në telefon”. Grupi i sigurisë nuk vonoi dhe unë i hapa derën të paraburgosurit. Ai me goditi direkt në mjekër. Ndërhynë forcat që e futën në izolim”.

Më tej në dosje thuhet se me 31 janar 2020, i paraburgosuri ka tentuar të godasë me grusht shefin e regjimit, por duke qene se ai është shmangur, Gjuta e ka kafshuar në dorë. Oficeri i policisë shpjegon se Gjuta i kishte kërkuar takim pasi donte te dinte se kush i kishte dërguar ushqime si dhe një kartë telefoni. Me të hyrë në regjim shpjegon ai, i paraburgosuri reagoi ashpër dhe tentoi ta godiste.

Aktualisht Gjuta  ndodhet në sektorin e observimit, pasi është problematik si me bashkëvuajtësit ashtu edhe me punonjësit e policisë. Pas një sërë hetimesh dhe nisur nga provat e paraqitura nga institucioni  akuzës, gjykata e Tiranës caktoi një masë të re sigurisë “arrest me burg” për të paraburgosurin.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

 • Bobi bobave: 13/07/2020 01:51

  Ky eshte mbret nuk eshte per at vend,lirim sa me te shpejt bosi ma j modh

  Përgjigju
 • VV&vv&vv: 10/07/2020 23:50

  Te gjith ju komentuesve negativ ,ju injorant qe nuk respektoni asgje : personin ne fjal nuk e njihni ,nuk ja dini arsyet..permendni ca keni lexuar ne geogle qe ja shkrime gazetaresh medioker qe nuk len gje pa shpikur vec qe te marin nje lek..o popull i marr qe nuk mesuat te shikoni punet tuaja!! Futeni aq thell ja keni marr ne goj emrat e te afermeve pa ju ber gje .!Pse ?! Pse kerkoni info per te ?! Kjo ka vec nje prgj juve ju intereson ai njeri dhe ca behet me te..dhe kjo do te thot qe ju i keni ren ne qaf diku dhe ai ju ka treguar rrugen ..!? I lumte nese diku ju eshte pergjigjur ketu nese nuk mbrohesh gjithmon e teprojne..! Personi ne fjal :eshte nder njerzit me te veçante,me nje sensibilitet shum te theksuar ..,me nje kuptushmeri te madhe dhe intiligjence tejet te larte “I ndershem ,punetor familjar dhe trim sa ska me.. “Normale njerzit marrin anen qe meritojne ;ose ate mir ose te keqe” Do ju lutesha mos flisni per askend qe nuk dini azgje. Respekt ,mirnjohje per personin ne fjal.

  Përgjigju
 • Ilo: 10/07/2020 19:24

  Po lexoj ca komente raciste per popull in kuksian nuk mund te ofendosh nje popull sepse nje "kafshe" me dy kembe ben gjeste te tilla qe i kemi durate nga drejtesia jone e korruptuar.

  Përgjigju
 • Babloku: 10/07/2020 08:42

  Ky eshte per te jetuar ne pyll, jo ne tiron, por faleminderit baces Sali me kompani,

  Përgjigju
 • Ufo: 10/07/2020 07:14

  Kokrra katundarit pis kuksian qe e perdhunoi sajmir tahiri dhe rri si mut tashi duke rrhe babain e vet. Kaksian hasjan tropojan same shit

  Përgjigju
  • Tran: 11/07/2020 22:55

   Ufo qenke vertet ;qorri ahaha Qorri e shikon enderr cdo nat se e adhuron Ahaha sajmua .

  • Lon: 10/07/2020 15:26

   Lad gjuten ti e shef nga kerthiza e posht o kurv kuksianet ti qifshin ton ropt o gangsterr tastjere parazit

  • Alb: 10/07/2020 09:50

   Rracizmi nuk esht virtyt por mangesi madhore. Vendi ku ke lindur nuk te Ben me te zgjuar ose me te mire. Dhe ti je prove e gjalle per kete. Bota ka nevoje per me pak njerez si soji jot.

 • Merdaim gjuta: 09/07/2020 23:18

  Birucat e xhaxhit enver janë të nevojshme për këto tipa gomerësh, sikur të kishim shtet, ky nuk do dilte kurrë nga burgu, bashkë me kushërinjtë e tij

  Përgjigju
  • Ahaha: 11/07/2020 22:54

   @merdaim gjuta :e pare ke felliqur emrin e ktij zotriut e dyta ua hengsh...ktij e kusherinjve.

 • populli: 09/07/2020 22:36

  Cojeni te kopshi zoologjik.. Te rri me salen

  Përgjigju
 • O tej: 09/07/2020 21:42

  Malokeri e gjalle

  Përgjigju
  • O hej: 17/07/2020 10:52

   Ter malokeria familjen ty ...ok

 • Alfons: 09/07/2020 19:30

  Ore mir ne rregull qe eshte budalla etj,po ku e gjeti nje cante plot me paund kete smarr vesh une ???

  Përgjigju
  • Çudi: 11/07/2020 02:08

   Ku ke pa budallati me mbi 120 mij paund me vete se po mhabit po kto jan skena o shoku po smer vesh ti

 • gardisti: 09/07/2020 19:07

  BEJINI NJI GJILPERE E NUK KA PER TA KERKUAR NJERI KETE DEBIL.ESHT AQ INJORANT QE NUK KA MESHIRE DHE PER PRINDIN E TIJ. DO I BENI NDER TE GJITHEVE

  Përgjigju
  • Gark: 17/07/2020 10:55

   @gardisti oj k... po ku di ti a ka a ska meshir!? A e kerko a se kerkon kush?!! Ta provojne ti bejne gjélper dhe e shofna e kerko a jo kush .Ne rregull rob.....

 • Nora: 09/07/2020 18:41

  Mbajeni brenda kafshen mos e nxirrni se do mari njerez meqafe

  Përgjigju
  • Nora: 11/07/2020 22:51

   Ahaha o ua ben mir njerzve si ju.

 • Vlorë: 09/07/2020 17:58

  Ky legeni ben rrolin e heroit hahaha nuk e di qe tallet mileti me kete t.....mos harro ore rrihe baban bam me dru haha heroiii haha

  Përgjigju
  • Deti: 10/07/2020 23:59

   Vlora shko mor qyqar shiko baban tend .. Babase se ketij mos ja qaj hallin ti!! Se ky dhe tu rrah di me dasht ma shum se idioter si puna jote.

 • Psyco: 09/07/2020 17:34

  Pse nuk e helmoni, eshte rast i pashprese per tu kthyer ne njeri normal?!

  Përgjigju
  • @kuks: 21/07/2020 23:14

   @kuksiani ;E njof aq afer dhe çudi qe sdi azgje nga keto qe ti shprehesh !! Do jesh ndonje zoçke e lenduar sepse ska mashkull qe mund te shprehet keshtu..!!! Sa per pijanec ,drogagji dhe perdhunus Kjo e fundit segziston se eshte endrra e shum yjeve ok Dhe ky kam nje jet qe e njoh se kam pare asnjeher te dehur!! Ti ditke shum o zog mundet qe ti te jesh vet perdoruse .ahaha “ngushellime “kerko tjeter dhe pse ter jeten do kesh ne tru ate.ahahah

  • Kuksiani: 15/07/2020 05:24

   Nderi...kto vetem ftyr e seder nuk kan ..skan ber i her pune burrash jane mare vetem me femra ..pijanece drogagjij njerez pa nivel...sa per femer me thuj emer dhe mbyemer dhe te takoj une ty meqe cenke kaq trim ti i forti komenteve....asnje nuk ha buk me emer te tij se vetem emer skan kto...kto kan emer per perdhunusa me shit femra me vua fut shokve...

  • Jamnderi: 14/07/2020 23:01

   @kuksiani dordolec paska komentuar !! I mjeeeri ti o qyqar per ken je tu komentu bre !!o i mjer !! Per ke ?!ku ke ti byth mu shpreh per te o streb!!! Mos te lexoj me koment tatin ok . Se po ju futa te gjej dhe kush je?! Pastaj te paguaj ,si thua se je shpreh do vij koha do paguani!!!! Mos fol fjal qe sti nxe goja pallosh .

  • O ti kuksiani: 14/07/2020 01:56

   O ti laskar mashkull ca je ti Ka mundsi tket ngatrru zoti se mund tket dash me tbo femer se burrat smeren me komente ktu , Hajde thuji nsy tgjitha kto qe sa the dhe dil me emrin tat dhe kam per borxh me ta tregu un sa cdo te thot trimni, kto vtm per ftyr e per seder kan jetu gjithmon e kan ndihmu cdo njeri qe kan pas afer vetes ,dhe shum veta hajn buk me emrin e kti zotris ktu jo vetem ne shqipri por edhe ne UK ,historikisht nuk i jan neshtru asnji lloj sistemi , njeri skuth i ulet se ska mundsi ti tjesh kuksian pyte nonen ku tka ngjiz

  • Kuksiani: 13/07/2020 01:50

   Nderi..qe vetem nder ske ti se shet motren e nenen tende per para....vetem njerez trima nuk jeni ju...ca kam degjuar une skeni lidhje me trimerin jeni te pabese ja fusni shokve ja fusni fisit jeni plerat me te mdhaja qe ka rrethi i kuksit...do vije dita qe do e paguani te gjith ju ...vetem koha do e tregoje

  • Nderi: 11/07/2020 22:49

   @kuksiani do kesh qen ti mbajt pishtarin ti ..ti kuksiani do jesh ndonje kokerr k.. qe ta paska ber pak!! Sa per dijeni se ka braktis askush !! E nese ndonje ordinere ka zgjedh te iki ska pas me mbajt me zor.. Dhe sa per bajge ska me bajga se ju qe dhe sot hani ne emer te tij .. Plehra fuck of .

  • Kuksiani: 11/07/2020 01:39

   Ky pis eshte turpi i kuksit ky kurve muti nuk dihet sa femra ka shit per te ber pasuri...pastaj cdo njeri i vet eshte munduar ta ndihmoje po ky kurve mosmirnjohse i hipi vetja ne qejf dhe abuzonte me ndihmen e njerzve te tij deri sa e braktisen...dhe mallkimi i atyre femrave te shkreta e kan zen...ky legen rrugesh rrafi babain e tij dhe ky mut nuk perfaqeson kuksin o njerez ky eshte bajga e kuksit

  • Pse: 11/07/2020 00:01

   @psyco ti omeskembesh komenton sa her te njejtin koment Po te vje era se i mbushe ...ahahahaha×

Lajmi i fundit

John

COVID-19, fillon vaksinimi masiv në Rusi