E papritur, Danimarka me një lojtar më pak në Botëror

Lojtari Uilliam Kvist

Duket se Danimarka tani e ka bërë zyrtare që do ta vazhdojë me një lojtar më pak kampionatin botëror. Kjo sepse lojtari Uilliam Kvist ka marrë një dëmtim në brinjën e tij dhe do ti duhet kohë për tu rikuperuar. 33 vjecari e pësoi dëmtimin dje në një përplasje me lojtarin Farfan të Perusë.

“Të gjithë në skuadër i urojnë Uilliam që të shërohet sa më shpejt. Urojmë që ai të jetë sa më shpejt përsëri në fushën e lojës”, bëri me dije Federata Daneze në një njoftim.

  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…