E pazakontë, dy pilotët zihen me grushte me njëri-tjetrin në avionin e ‘Air France’

E pazakontë, dy pilotët zihen me grushte me njëri-tjetrin në avionin e ‘Air France’

Piloti dhe bashkë-piloti janë konfliktuar me njëri-tjetrin teksa fluturonin me një Airbus A320 nga Gjeneva në Paris në qershor, tha gazeta zvicerane e lajmeve La Tribune.

Anëtarët e ekuipazhit të kabinës ndërhynë pasi dëgjuan zhurmën. Një anëtar i ekuipazhit qëndroi në kabinë derisa fluturimi u ul i sigurt. Megjithatë incidenti nuk ndikoi në fluturim, transmeton BBC.

Incidenti vjen pasi një raport i publikuar nga organi i hetimit ajror të Francës të martën tha se linja ajrore kishte një kulturë të cilës i mungonte ashpërsia kur bëhej fjalë për procedurat e sigurisë.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’