E pazakontë në Durrës/ Ia hodhën paq plumbave, theret kurban te vendi i atentatit të prokurorit Ndoja (FOTO)

DURRËS- Një pamje krejtësisht e pazakontë është regjistruar ditën e sotme pikërisht në vendin ku iu bë atentat prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoja.

Disa persona, mes tyre edhe një fëmijë, kanë bërë kurban një dash, siç shihet edhe në fotot e sjella nga DurrësiLajm.al

Në besimin mysliman, kur një person vendos që të therë një kafshë për hir të Zotit që ka arritur një qëllim ose ka shpëtuar nga diçka e keqe, çka do të lë për të nënkuptuar se ky veprim kurrsesi nuk është i rastësishëm. Mendohet të jenë familjarë të prokurorit të Durrësit ose të Landi Muharremit, të fortit të Sukthit, të cilët i shpëtuan "paq" atentatit të dy javë më parë.

Momenti kur disa persona therin kurban nè vendin që iu bë atentat prokurorit Ndoja

Nga ky atentat, shënjestër të të cilit policia konfirmoi se ishte pikërisht Ndoja, humbi jetën shoferi i tij, Andi Maloku. Lidhur me këtë ngjarje i arrestuari i vetëm është Redjan Rraja, ku me datën 20 nëntor pritet që gjykata e Apelit, të marrë në shqyrtim kërkesën për lirim e tij.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet përgjakin rrugët, 73 ngjarje me 15 viktima në 13 ditë. A ka ardhur koha e hartimit të një strategjie nga specialistët për reduktimin e numrit të aksidenteve?

Komento

Komente

 • Sefer Hajdini: 16/11/2019 19:23

  Per mua kjo eshte gjo indiferente,nuk me intereson as rrumi as ai llumi prok...po ju qe komentoni, pse jeni kaq te pa tolerushem per diçka qe eshte diferente nga ju?

  Përgjigju
 • art: 16/11/2019 11:29

  kabulistan lale, kabulistan everywere...

  Përgjigju
 • Vlora: 16/11/2019 10:47

  Eshte fiks pasqyra e shprehjes: nuk behet Shqiperi dhe per shkak te ketyre felliqesirave. Ne autostrade te vesh me sheleg te besh kurban ... Polici zero. Cmund te presesh me. Ne boten e zhvilluar jane te pakonceptueshme keto gjera.

  Përgjigju
 • hahaha: 16/11/2019 07:56

  film bardh e zi!-kto qenie asociale duhet mbajtur ne mbareshtrim stallor, duhet sterilizuar per te ndaluar te keqen!-ket vend duhet marre ne dore nga Veterineret!

  Përgjigju
 • Lafsha: 15/11/2019 22:44

  Qelbesira mu ti mendjen te thika ë të therrurit e kanë. Njerëz të egër funderrina. Krijesa e shkrete e therren e përse ? Për bajgat funderrina! Yyyyyt u shofte kjo farë të shpëtojmë . Hakmarrja e kafesh së shkrete qe e therren kot së koti rëntë mbi vet mutat dhe mbi ata për të cilët u dhemb shpirti! Yyyyt plera!

  Përgjigju
 • gimi: 15/11/2019 22:36

  po therin plerat se shpetuan rrumat dhe garrumat dhe ai shoferi shkret vdiq ne moshen e rinis plus dhe i femer qe ka qen mrapa qe su nigju me per te eshr varros ne fushkruj pa zhurm sic ndodh rrendomt be shqipri qe sbehet zhurm kur sduan .... jan 2 njerez te vdek o plera ca kurbani beni o plehane o rruma e garruma

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Hidhen me këmbë e me duar, kërcimi epik i dy mjekeve kur shërohet pacienti i fundit me COVID