Humb jetën pas 6 ditësh në agoni, shoferi i prokurorit! Për 3 javë do mbushte 24 vjeç...Rraja akuzë për vrasje

Viktima Andi Maloku, prokurori Arjan Ndoja dhe makina pas atentatit

TIRANË - Ndërron jetë në spitalin e Traumës, Andi Maloku, shoferi i prokurorit Arjan Ndoja, gjashtë ditë pas atentatit në mblikalimin e Shkozetit, ku mbetën të plagosur, së bashku me Landi Muharremin, të fortin e Sukthit.  Më 30 nëntor, Andi Maloku do të festonte ditëlindjen, ku do të mbushte 24 vjeç. 

Me lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të 24-vjeçarit, pritet të ndryshojë edhe akuza për të arrestuarin e vetëm si autorë të dyshuar të atentatit. Akuza e vrasjes "kundër dy ose më shumë personave”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë” do të kthehet në atë të vrasjes. Ndërkohë mbeten në fuqi akuzat për  “Vrasja e funksionarëve publikë”, e mbetur në tentativë, që lidhet me prokurorin Arjan Ndoja dhe  dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Nëna e Andi Malokut në spitalin e Traumës ditën e atentatit

Natën e atentatit, nëna e Andi Malokut, i vetmi që u transportua në Spitalin e Traumës për shkak të plagëve të rëndë nga breshëria e kallashnikovit, e përlotur tha se djali i saj, tashmë i ndarë nga jeta, rrezikoi jetën për 30 mijë lekë të rinj rrogë si shofer. Andi Maloku mori një plumb që i ka prekur shtyllën kurrizore dhe tjetri në mushkëri. Bluzat e bardha thanë se i riu e kishte kaluar rrezikun për jetën, por nuk dihet se çfarë ka shkuar keq, që sot i ka marrë atij jetën.

Viktima Andi Maloku

Andi Maloku ishte shofer i prokurorit Arjan Ndoja, dhe drejtonte makinën Benz me targë AA 333 ZD, në momentin kur ndaj tyre nga një tjetër makinë në ecje pranë mbikalimit të Shkozetit u qëllua me breshëri kallashnikovi. Prokurori, shoferi, dhe një person me precedentë penalë, Landi Muharremi, i njohur si i forti i Sukthit, mbetën të plagosur.

Pavarësisht se në makinën e braktisur të autorëve u gjetën gjurmë gishtërinjsh në një palë syze të lëna në automjet, Redjan Rraja deri më tani ka mohuar të ketë lidhje me atentatin.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Aksidentet sjellin bilanc 'lufte' këtë fillimvit, a duhet të konsiderohen si vrasje rrugore?

Komento

Komente

 • Elena: 08/11/2019 18:09

  Ooo zott ska dhimbje me te madhe se te ikesh ne lule te rinis dhe i pafajshem,ngushellime familje zoti ju dhent force, nje dite zie per te gjithe shqipetaret, shpresoj qe ta braktisni sa me shpejt kete vend te qelbur

  Përgjigju
 • FATMIRI: 08/11/2019 13:10

  FLISNI KOT EDHE SHOFERI KISHTE DETYRAT E TIJ KETA ISHIN GRUP I STRUKTURUAR KRIMINAL NEN UDHEHEQJEN E PROKURORIT KISHIN EDHE FITIMET E TYRE PRANDAJ DHE I SHERBENIN KETI MALOKU TE QELBUR

  Përgjigju
 • BRSS: 08/11/2019 13:05

  POPULLI THOT :ME KE RRI TE TE THEM KUSH JE KY SHOFERI QE I SHERBENTE PROKURORIT E DINTE SE ME KE PUNONTE DHE SE ÇFAR BENEFICE KA PASUR NGA PROKURORI AQ ME KEQ QE NE MAKINE MERTE DHE NJERZ TE INKRIMINUAR SI PUNA ATI RRUMIT KY KA QEN NJE RAST POR SHOFERI E KA PAS TE QIND HER QE LEVIZTE ME KETA PERSONA MAFJOZ ME URDHER TE PROKURORIT KETA NE DURRES ISHIN BER TE PA PREKSHEM NEN HIJEN E PROKUROR LESHIT DHE HABITEM SI NUK E ARRESTOJN ATE PLER KY GRUP ME NE KRYE NDOJN KAN VRAR S KONOMIN NE VLORE PER TI MAR PRONAT PROKURORET QE E HETOJN JAN SHOK TE TIJ SIDOMOS HAJDARMATAJ QE ESHTE I TE NJEJTIT KALLEP SI NDOJA KETA MBROJN NJERI TJETRIN SEPSE JAN TE INKRIMINUAR JAN PLERA KETA BURGUN E KAN PAK

  Përgjigju
 • Arbëri: 08/11/2019 10:40

  Ngushllime familjës dhe gjithë shqiptarëve ,për hombjet në njerëz...! Vrasësi është njeriu i veshur në petkun e shtetit ! Ky “prokuror” duhet arrestuar për VRASJE dhe për akuzat tjera le të vendos drejtësia nëse bëhet drejt ndonjëher !

  Përgjigju
 • Laci: 08/11/2019 07:26

  Ngushllime familjes ,Arjan ndoj i shkosh nga pas ,ti dhe cdo njeri qe me rroben e shtetit beni poshtersira.zoti ju denoft ju dhe familjen tuaj

  Përgjigju
  • Arbi: 08/11/2019 10:35

   AMIN , FJALËT TUA NË VESHIN E ZOTIT!

 • beni: 08/11/2019 01:04

  NGUSHELLIME familjes,,,ikin djemte kaq te rinj,,hiqini armet o njerez ,,,merrni kazmat e lopatat e punoni,,cfaredo lloj pune,,,puna eshte nder,,,jeten ta jep zoti e ta merr zoti...edhe qeveria duhet te shtoje numrin e policeve nga 11.000-ta coje 22,000 police,,qe te kete populli siguri..

  Përgjigju
 • Gjyqtari: 08/11/2019 00:27

  Aaaa mos befshi hajer o plehra qe groposet 1 djale ne lule te rinse,helmuat shpirtij e 2 prinderve por edhe lenduat shpirtin e ne shqiptareve te thjeshte e te ndershem.Ato plumba duhet te kishin groposur keta 2 fytyra te shemtuara por mos qofte e larget dita kur tju lexojme emrat ne gazete. Padrejtesi e madhe!!!!

  Përgjigju
 • toni: 07/11/2019 23:39

  Tani makina ne emer te nje personi tjeter ,gjithe kohes e perdorte ky prokurori,shofer kishte kete djalin ,se si ja dilte ta mbante me page nuk dihet kur e ka deklaruar pagen qe merr plus shpenzime te tjera dhe a i ka paguar ndonjehere sigurime (meqe eshte prokuror dhe supozohet qe kerkon zbatim ligji ne gjykate) por vete me duket se si pelqen dhe aq ,pastaj thote kam zyre legale qe eshte ne kundershtim me ligjin,pastaj shoqerohet me persona me precedente dhe te njohur si problematike per policine ,pastaj po ti shohesh deklarimet e pasurise del nga nje njeri me page tek kristali dhe perfundon me 23 apartamente me gruan qe nga punonjese tek hotel dajti behet avokate a ku di une dhe i falkerkan edhe siperfaqe te tera tokash ,ketu ka nje mal me gjera qe nuk shkojne po fatkeqesisht donika prela ne vend qe ta hetoje shkon e viziton ne spital .Dhe sa e sa te tjere ka si ky ne shqiperi?Plot .Keta mjaft ti shohesh ne fytyre ,si minj te pangrene si mjerane qe gjithe paraja e kesaj bote si ben njerez.Shqipeeia eshte e mbushur plot me tom dosha,mark frroka,rrahman rraja,paulin sterkaj,mhill fufra, mul nokera ,paloksa,murrizra,gjuzra e lloj lloj te tjere qe na harxhojne oksigjenin,njerez qe sdine te shkruajne e te flasin ne menyre korrekte shqip.Mjere ai vend

  Përgjigju
 • Faik: 07/11/2019 21:40

  PROKURORI KRRIMINEL a i PAGUANTE SIGURIMET SHOQËRORE për këtë Djalin që Vdiq ????!!!!! Ç'farë bëhet kështu në Shqipëri o Popull ??? Një PROKUROR që është SHTETI dhe duhet të mbroj INTERSAT E SHQIPTARËVE dhe Popullit Shoqërohet me KRRIMINELË , dhe thotë pastaj më "Erdhi Rumi" në Tavolinë kur po Drekoja ?????!!! O Nëne O Nëne ç'farë KUSURESH paskan Shqiptarët ????? MIRË me Petritê HAJDUTË Vasilët që na ka "PJELLË BELAJA" , sepse po futën Këmbët në ZYRAT E SHTETIT , i PLAÇKISIN dhe i BASTISIN ato PA MËSHIRË ,por edhe PROKURORËT që janë aty për ti KAPUR dhe për të LUFTUAR DHËMBË për DHËMBË me Petritë HAJDUTË Vasilët e Politikës , SHOQËROHEN me KRRIMINELË dhe RRUGECË RRUGËSH , dhe me Politikanêë HORRA apo VRASËS me PAGESË !!! VDEKJE KÇKsë, Krriminelëve ,VRASËSVE me Pagesë dhe Petritë HAJDUTË Vasilëve të Politikës LAVIRE 29 VJEÇARE

  Përgjigju
 • Ehh i shkreti shofer: 07/11/2019 21:36

  Nuk vdiq prokurori dhe banditi Sukthit si krye robqira që janë, po e hëngri ky i shkreti që gëzonte pse lëvizte me benz dhe merte rrogë 300 mij lekëshe.

  Përgjigju
 • Miri: 07/11/2019 21:02

  O Erti ore idiot, Po ku ska pune kund tjeter dhe ku ska rrugedalje tjeter at’here te duhet qe te punosh me cdo kend. Si i thua hajva te vdekurit, ku eshte rrespekti I jot ndaj te vdekurit???? Ngushllime familjes

  Përgjigju
 • Keni: 07/11/2019 20:55

  Duhet te ishte ai plehra qe mban dosjet e atyre qe ka vra ne makine e jo ky hallexhiu. Ai turimiu qe thote kam studio. Ah te vrafte Zoti o bastard qe do vuash dhe do vdesesh si qen per ato qe ke bere

  Përgjigju
 • Erik: 07/11/2019 20:12

  Ngushellime familjes, e hengri me i pafajshmi ne makine.

  Përgjigju
 • Erti: 07/11/2019 19:46

  Njeri i papjekur,,,,nuk e dinte ky hajvan se me c'fare kriminelesh kishte te bente....

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 07/11/2019 22:39

   Njeri I papjekur dhe Hajvan je ti qe meresh me te vdekurin.

  • Loran: 07/11/2019 21:51

   Ti o Erti qeke nje koqe kanari e nje delenxhi qe se paske shokun mor pler

 • Lani: 07/11/2019 19:34

  Te ikesh nga ky ven sa me shpejt. Perdoret mosha re nga mafia

  Përgjigju
 • Nje koke pa lare: 07/11/2019 19:29

  Ne vendin e gabuar,me njeriun e gabuar... Fatkeqesi prej fukarallekut apo tahmaqarllekut? A ishte i punesuar me rregulla apo ishte sherbetor i prokurorit hajdut? Ka rene ne krye te detyres apo....? Dikush duhet te jap llogari.

  Përgjigju
 • Labi: 07/11/2019 19:25

  O lumadhi ti shpirti ne paraks ishalla hallexhinjt e han gjithmon se gjeti gje kete pler prokuror

  Përgjigju
 • Toni: 07/11/2019 19:22

  E vrane jo se vdiq se ne spital kur shkoj mjeket than qe kaloj rrezikun. Ktij ja ben mduket sic ja ben nje personi ne amerik qe nuk e vran dot se makina ishe blindume dhe per inat shkun vran personin qe kishe shit makinen e blindume. Dhe kte svran dot prokurori se i shpetoj shoferi dhe tani nga inati vran shoferin.

  Përgjigju
 • Dada: 07/11/2019 19:10

  O zot edhe ne nje lufte midis kriminelve plumbi kap te pafajshmin. ngushellime familjes

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pas Dhomës së Deputetëve, qeveria Conte merr votëbesimin edhe në Senat