POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

E përjashtoi Rama pas sulmeve ndaj policisë, Gjetan Gjetani: Vendimi i padrejtë, kam qenë me PS në ditët më të vështira

Gjetan Gjetani ka reaguar pas përjashtimit nga Partia Socialiste me vendim të kryeministrit dhe kryetarit të PS, Edi Rama. Përmes një deklarate për mediat, deputeti i Kurbinit thotë se vendimi është i padrejtë dhe arrogant. Gjetani shton gjithashtu se socialist nuk e bëri Edi Rama por ka qenë me të majtën edhe në ditët më të vështira të PS-së. 

Vendimi i Edi Rames, per te me larguar nga Grupi Parlamentar, eshte nje vendim i padrejte. Nuk me ka bere socialist Edi Rama, dhe nuk ka se si ai te me largoje. Socialist kam qene ne dite te veshtira te PS me familjen e njerez te afert te mi, dhe jo sot ne pushtet kur ndahen tendera e privilegje.

Sot Edi Rama nuk ofroi asnje zgjidhje per Kurbinin. Duke me sulmuar mua publikisht, ai as nuk shtoi investime, as vende te reja pune ne Kurbin. Perkundrazi, shtoi vetem nje doze tjeter te arrogances se tij, arrogance qe e kane dhe te besuarit e tij ne Kurbin, dhe kjo jo vetem nuk eshte ajo cfare presin banoret me shume halle, por vete problemi qe prodhon edhe me shume hendek mes qeverise dhe njerezve. 

Une pavaresisht se si shkojne interesat e dites se Rames dhe miqve te tij, do vazhdoj te jem prane qytetareve. Nuk kam qene asnjehere i pushtetshem, por kam qene i vertete me njerezit. Dhe do vazhdoj te ngreje zerin, per te gjitha shqetesimet dhe problematikat qe kane qytetaret e Kurbinit, duke mos u lekundur per asnje arsye. 

Gjetan Gjetani, deputet i PS

Deputeti i PS në Qarkun e Lezhës, Gjetan Gjetani një ditë më parë bëri një deklaratë të fortë duke akuzuar policinë e Kurbinit si të korruptuar dhe të paaftë. Ai tha se nëse policia nuk i nënshtrohet ndryshime, do dalë në protestë. Reagimi i Gjetanit erdhi pas dy vrasjeve në pak orë në Kurbin, 14-vjeçarit Adriel Sala gjatë një sherri mes adoleshentëve dhe 27-vjeçarit, Indrit Pepa, të cilit iu bë atentat pranë shtëpisë për hakmarrje.


Lajmi kryesor:

"Protestoj nëse nuk ikin shefat e policisë", Rama përjashton nga PS deputetin e Kurbinit, Gjetan Gjetani


l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Ilo: 07/09/2018 18:29

    Nuk e kupton se ky i gjati kerkon ushtare dhe kush i del nga rrjeshti e degdis

    Përgjigju