E reja shqiptare në Greqi përjeton tmerr, palestinezi e lidh dhe e përdhunon! Gjykata greke lë të lirë 27-vjeçarin

GREQI- Një 33-vjeçare shqiptare ka përjetuar tmerr në Omonia të Greqisë, pasi dyshohet se një 27-vjeçar e ka rrahur, plagosur me thikë në kofshë, e ka përdhunuar dhe më pas e ka lidhur dhe e ka mbyllur në dhomën ku e përdhunoi, aty ku është gjetur nga policia. 

Ajo ka qenë duke bërë thirrje për ndihmë dhe pa e menduar dy herë policët janë futur brenda në dhomën e mbyllur me dry, kur kanë gjetur vajzën shqiptare të zhveshur në shtrat, e lidhur, me shenja dhune dhe një plagë me thikë në kofshën e majtë.

E zgjidhën dhe u përpoqën ta qetësonin. Ajo filloi t'u përshkruante me detaje atë që kishte përjetuar. Ai e detyroi atë të kryente akte seksuale dhe e dhunoi kur ajo rezistoi, dhe në një moment ajo pretendoi se kishte humbur ndjenjat dhe nuk mbante mend asgjë tjetër.

“Të dy ramë dakord të shkonim në shtëpinë e tij për të bërë marrëdhënie seksuale”, ka deklaruar 34-vjeçarja shqiptare.

Ajo ka rrëfyer se nuk e njihte 27-vjeçarin dhe se ishte takuar me të ditën e hënë (27 Maj), por sapo ka hyrë në shtëpinë e tij, i riu e ka sulmuar atë, duke e rrahur dhe detyruar të kryejë seks oral kundër dëshirës së saj.

Media greke Protothema thotë se ngjarja nisi të zbardhjet mesditën e së hënës, kur policët kanë arrestuar një 27-vjeçar palestinez Mohammad Odi. Ai ishte ndaluar rastësisht si i dyshimtë në kryqëzimin e rrugëve “Sokratous” dhe “Ksouthou” ku i ishte gjetur një thikë e gjatë 23 cm dhe ishte arrestuar.

Më pas, rreth orës 21:20 të mbrëmjes të së njëjtës ditë, oficerët e policisë DIAS gjetën 33-vjeçaren shqiptare. Ajo është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore

Autori u identifikua fizikisht nga shqiptarja, pasi nuk e njihte me emër të dyshuarin. Me të ishte takuar në orën 02.00 të mëngjesit të së njëjtës ditë dhe kishin rënë dakord të shkonin ne banesën e tij. Aty është dhunuar më pas nga i dyshuari, i cili e ka lidhur dhe lënë të plagosur derisa u gjet nga policia.

Por 27-vjeçari palestinez është liruar me kush nga gjykata greke. Kushtet e vendosura ndaj tij janë ndalimi i daljes nga vendi dhe paraqitja në komisariat tre herë në muaj. Sipas burimeve gjyqësore, provat në dosje nuk ishin të mjaftueshme për të urdhëruar ndalimin e tij. Megjithëse, 33-vjeçarja shqiptare nuk ka dhënë një deklaratë zyrtare për shkak të gjendjes së saj dhe do të dëshmojë në mjekësinë ligjore kur të shërohet.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:44
Greqi/ Gjykata greke lë të lirë përdhunuesin e shqiptares, 33-vjeçarja në gjendje të rëndë në spital

27-vjeçari palestinez, i cili akuzohet se ka rrahur, përdhunuar, goditur me thikë 33-vjeçaren shqiptare në Greqi, është liruar me kusht.

Kushtet e vendosura ndaj tij janë ndalimi i daljes nga vendi dhe paraqitja në komisariat tre herë në muaj. Sipas burimeve gjyqësore, provat në dosje nuk ishin të mjaftueshme për të urdhëruar ndalimin e tij.

Megjithëse, 33-vjeçarja shqiptare nuk ka dhënë një deklaratë zyrtare për shkak të gjendjes së saj dhe do të dëshmojë në mjekësinë ligjore kur të shërohet.

Madje, hetuesja shkoi në spital për të marrë një deklaratë, të cilën natyrisht nuk e bëri dot as ajo, pasi viktima po dobësohej dhe nuk kishte mundësi komunikimi me hetuesit.

Mirëpo, hetuesi e ka parë se sa keq ishte vajza 33-vjeçare, por nuk ka vendosur për ndalimin e përkohshëm të të akuzuarit, derisa viktima të mundet të dëshmojë.

Për këto arsye i dyshuari u la i lirë me kusht që të mos largohej nga vendi dhe të paraqitej në komisariat dy herë në muaj. Madje gjykata nuk e mbajti edhe pse në trup iu gjet një thikë me lamë 22 cm si dhe një shkop me shenja gjaku me të cilin vetë ai pranoi se kishte dhunuar viktimën.

Priten rezultatet nga laboratorët e mjekësisë ligjore për provat e sekuestruara te shtëpia e braktisur. 

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • rroku: 01/06/2024 16:34

  c'kerkoni ne greqi. ikni ne itali, ne gjermani,ne perendim. ne greqi te mbysin refugjatet arabe dhe islamike

  Përgjigju
 • Iris: 01/06/2024 04:42

  Kjo histori shpjegon cdo gje pse perdhunuesi eshte lene te ndiqet ne gjendje te lire: Nje shqiptare na takoka nje person ne rruge, edhe pse nuk e njeh dhe me sa duket takoheshin per here te pare,pranon te shkoje ne shtepine e tij dhe per me teper pranon te shkoje per te kryer marredhenie seksuale,jo shaka, qe ne takimin e pare me te panjohurin.Surpriza e hidhur per shqiptaren eshte se zbulon se personi me te cilin ka vendosur te konsumoje raportin (ndoshta kundrejt pageses) na qenka as me shume,as me pak por qejfli i sado-mazokizmit!

  Përgjigju
 • Fadili: 31/05/2024 13:53

  34 vjece e ka taku rruges dhe direkt ka vendos me shku me bo seks!!? Shyqyr e ka rujt zoti!

  Përgjigju
 • Islamobobi: 31/05/2024 12:03

  Keta me emrin Mohammad kane 1400 vjet qe perdhunojne ca tu dale para, jo 500 vjet.

  Përgjigju
 • Epiriotsi: 31/05/2024 11:39

  Po ik e gjej ndonje te fshatit tend o e lodhur. Ose noi grek a turist. Po palo rracst gjen. Jo se jam rracist secdhe ju Shqipetaret s’dolet me te mire por haht mo. 500 vjet turk e 70 komunistet, cfaje ka njereziu shkret. Sjam rracist, thjesht ti jap pak ngjyra se perdhunues ka kudo

  Përgjigju
 • Biku: 31/05/2024 11:05

  Rrefugjatet islamike jane hall i madh. Duhen mbajtur me cip ne koke.

  Përgjigju
  • Jesus: 31/05/2024 14:45

   Ashtu si ishin dhe akoma jan refugjatëve shqiptarë o injorant.

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

PD dhe shoqëria civile protestë kundër ‘Rozafa Tower’ në Shkodër: Kulla s'asht Cool

PD dhe shoqëria civile protestë kundër ‘Rozafa Tower’ në Shkodër: Kulla s'asht Cool