E rëndë në Itali, efektivja e policisë ekzekutohet në hyrje të pallatit

E rëndë në Itali, efektivja e policisë ekzekutohet në hyrje të pallatit

Foto ilustruese

Një atentat i rëndë ka ndodhur në Itali ku një efektive policie është ekzekutuar me armë zjarri teksa po hynte në pallatin ku kishte apartamentin e saj.

Mediat italiane shkruajnë se ekzekutori ka qëlluar 3 herë me armë zjarri drejt polices e cila ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes. Më pas autori është larguar me një makinë të bardhë por është identifikuar pak më vonë pasi u gjet i pajetë në automjetin e parkuar.

Dyshohet se ka kryer vetëvrasje me të njëjtën armë që përdori për të ekzekutuar policen.

Ndërkohë ende nuk janë zbardhur rrethanat e ngjarjes apo shkaqet që e kanë shtyrë autorin të kryejë krimin e rëndë.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Erik: 01/06/2023 17:00

    Mbani mend keto ngjarje ne shtetet e zhvilluara kur filloni e shani policine shqiptare per cdo gje.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

‘Në Librari’/ 'Burgu i shëndetit', libri që 'shpëton' jetë! 'Zgjohu kërshëri' nga Valbona Banka! “Djali, urithi, dhelparani dhe kali”, fitoi 'Oscar' si film!

‘Në Librari’/ 'Burgu i shëndetit', libri që 'shpëton' jetë! 'Zgjohu kërshëri' nga Valbona Banka! “Djali, urithi, dhelparani dhe kali”, fitoi 'Oscar' si film!