E rëndë në Itali/ Me “Lambourgini’ përplasin makinën ku nëna po udhëtonte me dy fëmijët! Vdes 5 vjeçari, motra 3 vjeçe rëndë

E rëndë në Itali/ Me “Lambourgini’ përplasin makinën ku nëna po udhëtonte me dy fëmijët! Vdes 5 vjeçari, motra 3 vjeçe rëndë

Foto nga aksidenti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një fëmijë 5-vjeçar humbi jetën si pasojë e përplasjes kokë më kokë mes dy makinave në Romë.

Aksidenti fatal ndodhi dje në orën 15:45 në Romë, ku smarti brenda së cilës ndodhej 5-vjeçari me nënën dhe motrën e tij 3 vjeçe u përplas me një tjetër automjet, i drejtuar nga një i ri, i cili bashkë me katër pasagjerët ka qenë duke filmuar video për rrjetet sociale.

Sipas mediave italiane të rinjtë kanë qenë duke filmuar video për t’i postuar në YouTube.

Kjo është konfirmuar edhe nga një video 15 sekonda e shfaqur në internet pak para aksidentit ku njëri prej pasagjerëve shprehet: “Dita e dytë në Lamborghini, deri tani mirë!”

Sakaq, nëna dhe motra e 5-vjeçarit kanë mbetur të plagosur rëndë dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve, ndërsa shoferi që drejton fuoristradën pritet t'i nënshtrohet testeve të drogës dhe alkoolit.

 

 

 

 

VIDEO ku tallen me perdoruesit e modelit SMART

M.T/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë