E rëndë në Kinë/ Dhëndri goditet nga rrufeja teksa po bënte fotot e fejesës

E rëndë në Kinë/ Dhëndri goditet nga rrufeja teksa po bënte fotot e fejesës

Një dhëndër humbi jetën nga një goditje rrufeje teksa po pozonte për setin fotografik me të fejuarën e tij në një pikë të njohur turistike në Kinë. Incidenti i tmerrshëm ndodhi në malin e dëborës së ‘Jade Dragon’ të Kinës në provincën Yunnan.

Burri, i cili u identifikua si Ruan nga mediat kineze, vdiq menjëherë pasi u godit nga rrufeja, në një kohë që fotografët po fotografonin duke pozuar me partneren e tij, në Spruce Meadow.

Përpara se rrufeja të godiste, autoritetet kineze lëshuan një paralajmërim të verdhë, që për nga renditja është i treti më i rrezikshëm në sistemin e motit të vendit.  Megjithatë, çifti vendosi të vazhdonte me fotosesionin e planifikuar pavarësisht paralajmërimit, duke përfunduar në një ngjarje tragjike.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë

Vuçiç ndan foton me Ramën dhe Orban nga samiti në Britani: Më e lehtë me miqtë